W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Seminarium MSZ i OECD nt. zaangażowania władz lokalnych i regionalnych we współpracę rozwojową

27.09.2021

Departament Współpracy Rozwojowej MSZ wraz z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zorganizował seminarium poświęcone problematyce zaangażowania władz lokalnych i regionalnych we współpracę rozwojową (Engagement with Local and Regional Authorities in Development Co-operation).

Kula ziemska, po prawej stronie dwie szaro-zielone strzałki i litery OECD. Pod nimi napis "Better policies for better lives"

24 września 2021 r. Departament Współpracy Rozwojowej MSZ wraz z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zorganizował seminarium poświęcone problematyce zaangażowania władz lokalnych i regionalnych we współpracę rozwojową (Engagement with Local and Regional Authorities in Development Co-operation). W seminarium wzięli udział przedstawiciele polskich samorządów oraz eksperci OECD, jak również praktycy reprezentujący władze lokalne i regionalne z państw członkowskich OECD.

Agenda seminarium obejmowała takie zagadnienia, jak strategie, polityki i instrumenty władz lokalnych i regionalnych angażujących się we współpracę na rzecz rozwoju oraz mechanizmy  kwalifikowalności i raportowania oficjalnej pomocy rozwojowej (ODA).Seminarium było pierwszym z cyklu wydarzeń realizowanych wspólnie przez MSZ i OECD w ramach implementacji ramowej mapy drogowej współpracy w 2021 i 2022 r.

Jednostki samorządu terytorialnego odgrywają ważną rolę w realizacji projektów Polskiej pomocy. W ramach corocznie organizowanego konkursu dotacyjnego „Polska pomoc rozwojowa” MSZ dofinansował szereg projektów jednostek samorządu terytorialnego na rzecz Białorusi, Mołdawii, Gruzji i Ukrainy. Wspólne działania zmierzające do realizacji konkretnych zagadnień istotnych z punktu widzenia lokalnych społeczności są znakomitym sposobem przełamywania stereotypów, barier i uprzedzeń. Doświadczenie uczy, że prowadzą one do uzyskania trwałych, pozytywnych zmian we wzajemnych postrzeganiu się przez lokalne społeczności.

{"register":{"columns":[]}}