W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ułatwienie dostępu do wody pitnej i szkolenia z zakresu higieny w trzech hrabstwach południowej Kenii.

Dwóch mężczyzn i kobieta na modelowym polu uprawnym z tablicą informacyjną

W wyniku zmian klimatycznych życie lokalnej społeczności w południowej Kenii stało się jeszcze trudniejsze poprzez ograniczony dostęp do zasobów naturalnych. Klimat równikowy w połączeniu z wiatrami monsunowymi, które zapobiegają deszczom, powoduje brak dostępu do wody pitnej i odpowiednich warunków sanitarnych.

Polska Akcja Humanitarna wyszła naprzeciw tym potrzebom i postanowiła zapewnić ciągły dostęp do wody pitnej dla trzech hrabstw południowej Kenii: Kitui, Makueni i Machakos. Głównymi beneficjentami było 6 szkół z łączną liczbą 2074 uczniów i 101 nauczycieli oraz lokalne społeczności (kooperatywy) składające się z 5 741 osób (2 799 mężczyzn, 2942 kobiet). W przypadku szkół zadbano o stały dostęp do wody i higieny poprzez zainstalowanie punktów mycia rąk, zbiorników wodnych i systemów zbierania wody, zmniejszając tym samym ryzyko występowania chorób wśród uczniów i nauczycieli. Odbyły się również szkolenia dla uczniów i nauczycieli z zakresu higieny osobistej, w tym menstruacyjnej, co ma pomóc wyrównać szanse edukacyjne chłopców i dziewczynek.

Dodatkowo woda pitna została zapewniona dla 5 kooperatyw poprzez budowę 5 tam piaskowych oraz 5 płytkich studni, zapewniając dostęp do czystej wody członkom kooperatyw rolnych oraz mieszkańcom wsi. W wyniku czego zwiększono dostęp do wody, a długofalowym, rezultatem ma być użycie wody w produkcji rolnej i tym samym zwiększenie jej efektywności. Dla dwóch kooperatyw zostały zbudowane systemy dystrybucji wody zasilane energią słoneczną, dzięki czemu mieszkańcy oszczędzają czas na pobór wody i mają możliwość uprawy wysokiej jakości roślin wymagających intensywnego nawadniania. Mieszkańców przeszkolono z zakresu standardów higieny wśród społeczności, przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych oraz hodowli zwierząt i upraw roślin odpornych na zmiany klimatyczne. Poprzez przeprowadzone szkolenia z zakresu zarządzania, uprawy roli i hodowli podniesiona została efektywność pracy rolnej oraz zwiększone możliwości produkcyjne oraz zarobkowe kooperatyw rolniczych.

 

Nr projektu PPR 2022/060/2/2022

Nazwa wnioskodawcy: Polska Akcja Humanitarna

Nazwa projektu: Poprawa warunków i jakości życia oraz przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych poprzez wsparcie szkół i kooperatyw rolniczych w Kenii. (moduł 1)

Zatwierdzona kwota dotacji: 1 444 643,06 PLN

Miejsce realizacji: trzy hrabstwa południowej Kenii (Kitui, Makueni, Machakos)

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}