W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warszawskie Targi Humanitarne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z centrum targowym Ptak Warsaw Expo przygotowało pierwsze targi humanitarne w Polsce.

 logo Warszawskich Targów Humanitarnych - trójkąty białe i czerwone ułożone w piramidę z podpisem Warsaw Humanitarian Expo

Odbyły się one w dniach 11-13 czerwca 2019 roku w Nadarzynie k. Warszawy. Partnerami wydarzenia były spółka Lubawa i Krajowa Izba Gospodarcza. Rangi tej inicjatywie nadał patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Warto podkreślić, że sektor pomocy rozwojowej i humanitarnej to gigantyczny rynek w sensie ekonomicznym. Warto, by do tego systemu włączał się również biznes. Udział w nim, zaangażowanie w wypracowywanie nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych pomysłów czy wreszcie prowadzenie świadomej polityki korporacyjnej, do której włączane są elementy odpowiedzialności za kwestie globalne: właśnie takie jak pomoc rozwojowa, czy humanitarna – mają kolosalne znaczenie dla budowania marki przedsiębiorstwa.

Warsaw Humanitarian Expo stanowiły cztery filary: 

  1. Konferencja pod hasłem “Odpowiedzialny biznes w sytuacjach kryzysów humanitarnych” 
  2. Warszawskie Forum Zamówień w Organizacjach Międzynarodowych 
  3. Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej 
  4. Miasteczko Humanitarne 

 

Organizacja Warszawskich Targów Humanitarnych miała na celu: 

  • pokazanie potencjału polskich (ale nie tylko polskich) przedsiębiorstw oferujących produkty czy usługi, które służyć mogą bardzo szerokiemu spektrum akcji humanitarnych czy wykorzystywanych w projektach rozwojowych;
  • przeprowadzanie pogłębionej dyskusji na temat zaangażowania biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową;
  • upowszechnienie panujących na świecie trendów w tym zakresie, poznanie best practices oraz wymianę myśli na temat możliwych form zaangażowania;
  • zaprezentowanie gigantycznej oferty, jaką stanowi rynek pomocy rozwojowej i humanitarnej reprezentowany przez organizacje międzynarodowe (przede wszystkie systemu ONZ); Unię Europejską, ale też i polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe działające w tym obszarze. Przedstawiciele Komisji Europejskiej, FAO, WFP, UNICEF, UNDP czy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża odpowiedzialni za prowadzenie zakupów i przetargów w tych organizacjach na rzecz projektów rozwojowych i humanitarnych podzielą się swoją wiedzą w jaki sposób najlepiej w nich uczestniczyć, jak się do nich przygotowywać, na co zwracać uwagę i  skąd czerpać o nich informacje.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}