W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie administracji centralnej Gruzji w długofalowym rozwoju zdolności operacyjnych ratownictwa górskiego. Podniesienie kompetencji ratowników państwowych w 4 regionach wysokogórskich z zakresu ratownictwa górskiego i pomocy medycznej oraz wspieranie integracji ze środowiskiem wolontariuszy (moduł 2)

Uczestnicy szkolenia przyglądają się trzem osobom schodzącym na linach do rozpadliny górskiej

Celem projektu jest kontynuacja długofalowego wsparcia administracji centralnej Gruzji w rozwijaniu zdolności operacyjnych ratownictwa górskiego.

W ramach drugiego modułu projektu zrealizowanego w 2023 r. zorganizowano dwa jednodniowe spotkania osób decyzyjnych w departamencie ds. kryzysowych MSW Gruzji z polskimi środowiskami górskimi – TOPR, GOPR, inicjatywa Bezpieczny Kazbeg. Rozpoczęto pilotażowy program w rejonie Kazbegi, umożliwiając rejestrację ochotników w państwowym systemie wolontariatu. Zorganizowano wizytę studyjną dla 11 ratowników z różnych regionów Gruzji, dając im możliwość zapoznania się z działaniami TOPR i przeprowadzając dla nich czterodniowe szkolenie. Zorganizowano 3 szkolenia w Kazbegi, 2 szkolenia w Swanetii i 2 szkolenia w Bordżomi, w których brali udział zarówno zawodowi ratownicy, jak i wolontariusze. Dla 3 regionów zakupiono specjalistyczny sprzęt zwiększający bezpieczeństwo i możliwości działania ratowników.

Zrealizowany moduł projektu przyczynił się do wzrostu umiejętności gruzińskich ratowników wysokogórskich, poprawiając bezpieczeństwo osób przebywających w górskich regionach Gruzji.

 

Numer projektu: DWR/PPR2022/057/3/2023

Miejsce realizacji: Gruzja

Podmiot realizujący: Fundacja ICAD

Zatwierdzona kwota dotacji: 664 424 PLN

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}