W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie samorządów i społeczności lokalnych dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 i kryzysu gospodarczego w Libanie (moduł 1)

23.05.2022

Kamieniste podłoże. Trzech mężczyzn w kamizelkach odblaskowych i kaskach na głowie instaluje w ziemi rury PCV. W tle pejzaż ze wzgórzami.

Trzymodułowy projekt zakłada kompleksowe wsparcie lokalnych społeczności w Libanie, dotkniętych skutkami kryzysu ekonomicznego w czasie pandemii, poprzez czynne interwencje w obszarze ochrony środowiska. Działania w pierwszym module wpłynęły na poprawę rozwoju infrastruktury na poziomie gminnym, w tym poprawę warunków wodno-sanitarnych w rejonie miasta Qubayat-Qatlabe poprzez budowę pierwszego z trzech planowanych odcinków nowej sieci kanalizacyjnej. Ograniczyło to m.in. zrzut nieoczyszczonych ścieków do rzek, uchodzących do Morza Śródziemnego. Projekt miał na celu także poprawę w dostępie do energii elektrycznej dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. W ramach prowadzonych działań zainstalowano 76  drogowych latarni solarnych oraz przekazano 15 zestawów domowych systemów solarnych, co umożliwiło  ograniczenie pracy generatorów w trakcie wielogodzinnych przerw w dostawie prądu. Zastosowanie technologii energooszczędnej obniży koszty eksploatacyjne, zwiększy bezpieczeństwo i ograniczy produkcję szkodliwych substancji chemicznych, które wydzielają się w trakcie procesu spalania oleju napędowego w generatorze prądu.

Podmiot wdrażający: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}