Czy w ramach wezwania do usunięcia błędów formalnych w dokumentacji aplikacyjnej można poprawić również dostrzeżone pomyłki pisarskie niewskazane w wezwaniu?
Nie.
Korekty wprowadzone do wniosku o dofinansowanie można zrobić jedynie:
- w zakresie określonym w wezwaniu
- w zakresie, który jest bezpośrednią konsekwencją wprowadzonych zmian.
Błędy dotyczące poszczególnych punktów wniosku mogą powodować konieczność zmian w innych częściach dokumentacji aplikacyjnej. Wówczas należy zachować spójność danych we wniosku i w załącznikach. Zmiany w studium wykonalności należy wprowadzać w formie erraty ze skorygowanymi fragmentami dokumentu.
Jeśli wnioskodawca wprowadzi korekty, które wykraczają poza zakres określony w wezwaniu, musi poinformować o dokonanych poprawkach lub uzupełnieniach. Wprowadzone zmiany nie mogą istotnie modyfikować wniosku o dofinansowanie:
„Wniosek o dofinansowanie pozostawia się bez rozpatrzenia, m.in. jeżeli
- wprowadzone do wniosku o dofinansowanie uzupełnienia lub poprawki wykraczają poza zakres określony przez Instytucję Organizującą Konkurs w wezwaniu.
o ile nie są niezbędne dla zachowania spójności w treści wniosku o dofinansowanie w związku z uzupełnieniem braków formalnych lub poprawieniem oczywistych omyłek wskazanych w wezwaniu”.
Autorka: Magdalena Krawczuk
Artykuły powiązane:
Materiały
W jakim zakresie można modyfikować dokumentację aplikacyjną w stosunku do opisu założeń projektu informatycznego złożonego do KRMC?Czy i jak w dokumentacji aplikacyjnej powinniśmy się odnieść do uwag KRMC?
Czy można wprowadzać zmiany w trakcie realizacji projektu w zakresie kamieni milowych oraz wskaźników?
Jakie zmiany w trakcie realizacji projektu wymagają zgody Instytucji Pośredniczącej?