W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W jaki sposób musimy rejestrować wynagrodzenie, które w ramach projektu wypłacamy jako dodatek zadaniowy?

Jakie warunki musimy spełnić, aby dodatek zadaniowy można było rozliczyć w projekcie?
Czy dla osób, których wynagrodzenie wypłacamy w postaci dodatków zadaniowych, musimy składać kartę czasu pracy w Bazie Personelu w systemie SL2014?

Odpowiedź:

Wynagrodzenia wypłacane w postaci dodatków zadaniowych są kwalifikowalne, gdy łącznie spełniają następujące warunki:

  • możemy je przyznać bezpośrednio na podstawie prawa pracy,
  • są przewidziane w regulaminie pracy, regulaminie wynagradzania naszej instytucji lub innych przepisach prawa pracy,
  • wprowadziliśmy je w naszej instytucji co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu – nie dotyczy to przypadku, gdy prawo powszechnie obowiązujące zezwala na takie wynagrodzenie,
  • potencjalnie obejmują wszystkich pracowników naszej instytucji, a zasady ich przyznawania są takie same dla wszystkich: zarówno personelu zaangażowanego w realizację projektów, jak i pozostałych naszych pracowników,
  • są kwalifikowalne wyłącznie w okresie zaangażowania konkretnego pracownika w projekt,
  • ich wysokość zależy od zakresu dodatkowych obowiązków konkretnych pracowników i wynika z zatwierdzonego wniosku o dofinansowanie projektu.


Aby rozliczyć w projekcie dodatki zadaniowe, musimy je rejestrować w Bazie Personelu w systemie SL2014.
Informacje powinniśmy aktualizować na bieżąco, a najpóźniej przed przekazaniem wniosku o płatność zawierającego wydatki na personel.

 

Dane muszą być takie same jak w dokumentach kadrowo-finansowych, które przedstawiliśmy razem z wnioskiem o płatność (na przykład oddelegowania, umowy, aneksy do umów).                        

 

Jeśli wynagrodzenie pracownika rozliczamy wyłącznie w postaci dodatku zadaniowego, nie musimy uzupełniać bloku Czas pracy Bazy Personelu.
Wtedy w Bazie Personelu podajemy tylko podstawowe dane osoby zaangażowanej w projekt, takie jak:

  • imię i nazwisko,
  • PESEL,
  • stanowisko,
  • forma zaangażowania,
  • data oraz okres zaangażowania,
  • wymiar czasu pracy
W polu „Formy zaangażowania” ze słownika wybieramy „Stosunek pracy – dodatek”. Następnie w polu „Uwagi” wpisujemy „dodatek zadaniowy”.

 

Autor: Piotr Herman

Materiały

Jaki jest procentowy limit wynagrodzenia wypłacanego jako dodatek zadaniowy w ramach II osi POPC?
Czy blok czas pracy w SL2014 dotyczy wszystkich pracowników, których wynagrodzenia są finansowane w ramach projektu?
Czy w ramach trwałości projektu można uwzględnić koszty wynagrodzeń osób oddelegowanych do zapewnienia funkcjonalności projektu?
Czy w bloku czas pracy w Bazie Personelu systemu SL2014 wykazujemy godziny pracy na rzecz projektu mimo nieobecności pracownika?
{"register":{"columns":[{"header":"Pozycja","value":"60","registerId":20735334,"dictionaryValues":[],"nestedValues":[],"showInContent":false,"positionSelector":".article-area__article h2","insertMethod":"after"},{"header":"Obszar publikacji","value":"","registerId":20735334,"dictionaryValues":[{"id":"zarządzanie projektem","value":"zarządzanie projektem"}],"nestedValues":[],"showInContent":false,"positionSelector":".article-area__article h2","insertMethod":"after"}]}}