W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie w związku z publikacją „Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, zamieszczoną na portalu Onet.pl w dniu 02 stycznia 2024r.

05.01.2024

wejście do budynku RP Wrocław

W związku z informacjami zawartymi w artykule "Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, Kierownictwo Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu oświadcza, że nie jest im znany fakt wytoczenia powództwa, o jakim mowa w treści publikacji, a wiedza o jego złożeniu pochodzi jedynie z wyżej wskazanego doniesienia medialnego.

Z informacji przekazanych przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wynika, że żaden pozew o odszkodowanie i zadośćuczynienie w związku z mobbingiem przeciwko Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu na dzień publikacji oświadczenia nie został złożony.

W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zgodnie z regulaminem pracy jednostki, wprowadzonym zarządzeniem Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu nr 105/2016 z dnia 15 grudnia 2016r., obowiązują wewnętrzne procedury antymobbingowe, których celem jest zapobieganie zachowaniom noszącym cechy mobbingu. Zgodnie z nimi, każdy z pracowników, który został poddany mobbingowi, powinien zgłosić ten fakt w formie pisemnej skargi, którą rozpoznaje Komisja Antmobbingowa. Bohaterka artykułu, wykonując w ramach delegacji zadania w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu,  nie skorzystała z tej ścieżki.

W zakresie nieprawdziwych informacji, zawartych w treści artykułu „Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, zostały skierowane do Redaktora Naczelnego Onet.pl wnioski o zamieszczenie sprostowań.

{"register":{"columns":[]}}