Mocne uderzenie Mazowieckiego pionu PZ PK w nielegalny hazard
22.11.2021
Na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali 5 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach i czerpaniu z tego korzyści finansowych W trakcie czynności zabezpieczono 31 automatów do gier.
Usłyszeli prokuratorskie zarzuty
Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 § 3 kk, jedna osoba usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 § 1 kk. Ponadto usłyszeli oni zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator przedstawił dwóm kolejnym zatrzymanym zarzuty prania pieniędzy kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk.
Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat.
Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
Zabezpieczano 31 automatów do gier hazardowych
W toku śledztwa Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie Policjanci prokurator ustalił, że zatrzymani organizowali nielegalny hazard w kilku obiektach na terenie woj. mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. W toku postępowania prokurator ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od 2019 roku. Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy KAS polegającymi na przeszukaniach i zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku tych czynności zabezpieczono 31 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze jak również telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową.
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa