W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prokurator Krajowy o cyberbezpieczeństwie w Klubie CIO

19.05.2016

3 lata zajmie osiągnięcie minimalnego akceptowalnego poziomu cyberbezpieczeństwa Polski – przyznał Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski podczas dyskusji na majowym spotkaniu Klubu CIO.

Raporty NIK i audyty minister cyfryzacji nie pozostawiają wątpliwości co do sytuacji: startujemy z poziomu zero pod względem koordynacji zasobów, możliwości szybkiej diagnozy, reakcji albo prewencji. Zgodzili się z tym na wstępie uczestnicy panelu: Prokurator Krajowy – Bogdan Świeczkowski, Artur Józefiak – szef zespołu bezpieczeństwa Accenture, recenzent m.in. Rekomendacji D i strategii cyberbezpieczeństwa RP, Tomasz Matuła i Janusz Krzyczkowski.

Uczestnicy panelu rozmawiali o akceptowalnym poziomie ryzyka i kontekście cyberbezpieczeństwa, jakie mogłoby i powinno zapewniać obywatelom i biznesowi państwo. Mówili o referencyjnych rozwiązaniach francuskich czy brytyjskich, o potrzebnych instytucjach, jak narodowy CERT i mechanizmach. Prokurator KrajowyBogdan Święczkowski mocno podkreślał rolę wprowadzenia na obecnym etapie odpowiednich ram prawnych. Prawne, organizacyjne, kompetencyjne budowanie cyberbezpieczeństwa państwa w wymiarze rozpoznania, reakcji i ewentualnie kontrakcji, zapewnienia bezpiecznego otoczenia dla biznesu i obywateli, zajmie co najmniej 3 lata – do osiągnięcie minimalnego akceptowalnego poziomu cyberbezpieczeństwa Polski – ocenił Prokurator Krajowy podsumowując dyskusję na majowym spotkaniu Klubu CIO. Taki horyzont czasowy jest osiągalny przy założeniu płynnego wprowadzania zmian, od zatwierdzenia spójnej koncepcji

KLUB CIO to niezależna organizacja, istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland SA, amerykańskiego wydawnictwa, które organizuje Klub CIO w wielu krajach.
Misją Klubu jest tworzenie społeczności Dyrektorów IT opartej na wymianie wiedzy i doświadczeń.
Klub CIO pomaga jego członkom pokonywać wyzwania stawiane przez rynek, współpracowników i przygotowywać zwycięskie strategie organizacji, których są kluczowym ogniwem.

Czym jest Klub CIO dla jego członków?

    • Członkowie Klubu CIO spotykają się w Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku. W swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów rozmawiają o tym, co ważne dla każdego CIO. Tak rodzą się pomysły, inspiracje i gotowe rozwiązania do wykorzystania w codziennej pracy.
    • Klub CIO to również CIO Magazyn Dyrektorów IT, dwumiesięcznik, oraz serwis internetowy Klubu CIO. Mogą tam Państwo znaleźć wywiady i opinie wielu CIO, zapoznać się z artykułami, materiałami wideo, prezentacjami zgromadzonymi w ramach Centrum Wiedzy CIO.
    • Klub CIO organizuje prestiżowe konkursy, m.in. Konkurs CIO Roku, konferencje oraz warsztaty w ramach Akademii Dyrektora IT, skierowane i dostosowane do potrzeb najwyższych menedżerów w działach IT w Polsce.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zdjęcia (4)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
09.08.2021 09:30 Szczepaniak Adrian
Pierwsza publikacja:
17.06.2021 05:40 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}