W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prokuratura w obronie eksmitowanej lokatorki

14.11.2016

Elżbiecie S.-Ż., wdowie po Michale Ż., który pomagał ludziom z solidarnościowego podziemia, grozi eksmisja. W 2015 roku znalazł się właściciel kamienicy, w której od lat mieszka kobieta. Od razu znacząco podniósł on czynsz z 900 złotych na 1600 złotych miesięcznie.

Kobieta, która pobiera 1700 złotych emerytury, nie jest w stanie ponosić tak wysokich kosztów. Wcześniej czynsz płaciła regularnie. Obecnie nadal pokrywa czynsz w wysokości 900 złotych miesięcznie, a więc zgodnie z wcześniejszą stawką. Zdaniem nowego właściciela nieruchomości kwota ta jest zbyt niska. Dlatego też wypowiedział on kobiecie umowę najmu mieszkania oraz złożył do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieście pozew o eksmitowanie kobiety.

Stając w obronie eksmitowanej kobiety prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód zgłosił udział w toczącej się sprawie.

Podstawą takiego działania prokuratora jest art. 7 kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z tym przepisem prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie, jak również wziąć udział w każdym toczącym się już postępowaniu, jeżeli według jego oceny wymaga tego ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu społecznego.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
20.08.2021 11:57 Nadolny Damian
Pierwsza publikacja:
20.08.2021 11:57 Nadolny Damian
{"register":{"columns":[]}}