Zarzuty za nielegalne wytwarzanie i handel bronią
19.12.2016
Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące wytwarzania i obrotu bronią m.in. na terenie województwa dolnośląskiego.
Nowi podejrzani w sprawie
W toku prowadzonego postępowania w ostatnich dniach dokonano kolejnych zatrzymań w tej sprawie. W wyniku czynności trwających od 7 do 16 grudnia 2016 roku funkcjonariusze CBŚP Zarząd we Wrocławiu zatrzymali kolejne 7 osób.
Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące nielegalnego wytwarzania broni palnej, handlu bronią palną i amunicją, a także prowadzenia, bez wymaganej koncesji, działalności gospodarczej w zakresie usług rusznikarskich.
W wyniku zleconych w ostatnich dniach przez prokuratora czynności zabezpieczono kolejne jednostki broni palnej. W toku prowadzonego postępowania zabezpieczono już kilkadziesiąt sztuk broni palnej, w tym broni maszynowej oraz kilka tysięcy sztuk amunicji. Zabezpieczono również znaczne ilości istotnych elementów broni palnej.
Zastosowano środki zapobiegawcze
Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych w stosunku do czterech z nich prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora.
Wobec trzech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenia majątkowe.
W toku śledztwa prowadzonego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wciągu ostatnich dwóch miesięcy prokuratorzy przedstawili zarzuty piętnastu osobom. Ośmiu podejrzanych w tej sprawie zostało tymczasowo aresztowanych.
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
- Ostatnia modyfikacja:
- 09.08.2021 13:18 Szczepaniak Adrian
- Pierwsza publikacja:
- 17.06.2021 05:33 administrator gov.pl