Zatrzymanie podejrzanego o łapownictwo menadżerskie
24.08.2018
Działając na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, agenci z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali w dniu wczorajszym (23 sierpnia 2018 roku) Łukasza M. pracownika wrocławskiej firmy z branży elektrycznej, która była kooperantem jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Usłyszał prokuratorskie zarzuty
Zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty łapownictwa menadżerskiego i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.
W toku realizowanych czynności przeprowadzono również przeszukanie mieszkania Łukasza M., w którym zabezpieczono nośniki elektroniczne oraz dokumentację księgową.
Korzyści majątkowe w łącznej kilkudziesięciu tysięcy złotych
Jak wynika z poczynionych w sprawie ustaleń mężczyzna udzielał i obiecał udzielać, byłemu pracownikowi spółki odpowiedzialnemu za zamówienia, korzyści majątkowych w postaci środków pieniężnych i przedmiotów elektronicznych w zamian za działania tego pracownika noszące znamiona czynu nieuczciwej konkurencji (tj. o przestępstwa z art. 296a § 2 kk.).
W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że wysokość korzyści majątkowych to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Proceder obejmował lata od 2010 do 2014.
Łącznie 10 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne
W ramach postępowania dotyczącego korupcji w jednej ze spółek wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zatrzymanych zostało już 10 osób, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Co do wszystkich podejrzanych zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe i dozory policji.
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
- Ostatnia modyfikacja:
- 11.08.2021 14:45 Szczepaniak Adrian
- Pierwsza publikacja:
- 17.06.2021 04:23 administrator gov.pl