Poszerzenie funkcjonalności i likwidacja barier architektonicznych w PSM I i II st. w Inowrocławiu
Etap II
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
W dniach od 22.05.2023 do 29.12.2023 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu, dzięki uzyskaniu Dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego prowadzone były dalsze prace remontowo-modernizacyjne.
Po zakończeniu właściwych procedur przetargowych, elementami składowymi zadania Poszerzenie funkcjonalności i likwidacja barier architektonicznych w PSM I i II st. w Inowrocławiu II etap były
- roboty rozbiórkowe (demontaż, usuwanie gruzu)
- montaż ław fundamentowych wewnętrznych
- roboty murarskie i murowe, montaż nadproży stalowych
- wykonanie iniekcji poziomych w ścianie zachodniej i północnej piwnic
- izolacja posadzek piwnic
- wykonanie klatki schodowej (montaż belek spocznikowych, konstrukcja schodów)
- wykonanie stropu piwnicy (montaż podciągów stalowych, konstrukcja stropu piwnic)
- tynkowanie
- roboty izolacyjne
- wykonanie instalacji elektrycznych
- wykonanie instalacji sanitarnych
Po zakończeniu tego etapu modernizowane pomieszczenia wyglądają tak:
ETAP I
Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu otrzymała kwotę 320000 zł dofinansowania w ramach programu Infrastruktura szkolnictwa artystycznego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego na realizację zadania: Poszerzenie funkcjonalności i likwidacja barier architektonicznych w PSM I i II st. w Inowrocławiu.
W pierwszym etapie realizacji inwestycji zostały wykonane: prace nawierzchniowe towarzyszące budowlane – rozebranie i następnie odbudowa nawierzchni, krawężników, wykonanie izolacji cieplnych i przeciwdźwiękowych, wykonanie ścianki berlińskiej, roboty ziemne wykonywane ładowarkami kołowymi, wykopy ręczne, transport urobku, wykonanie nakładów uzupełniających, złóż filtracyjnych, rurociągów, studzienek drenażowych.
Wykonanie izolacji przeciwwodnej i termicznej zlikwidowało zagrożenie naruszenia konstrukcji budynku, znikł również problem zagrzybienia i podmoknięcia dolnej kondygnacji budynku. Działania te umożliwiają kontynuowanie właściwych prac mających na celu poszerzenie funkcjonalności i likwidację barier architektonicznych w budynku.