W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Agnieszka Kopińska

na zdjęciu Agnieszka Kopińska

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. J. Stompla i A. Maksimowa, zaś w zakresie kameralistyki w klasie prof. U. Musialskiej i K. Słobodnik.
Doktorat w dyscyplinie instrumentalistyka uzyskała na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Czynnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem m.in. prof. Kum Sing Lee (Katowice i Duszniki), Z. Śliwińskiego (Duszniki), J. Perry’ego (Katowice), E. Kolodin (Hinterzarten) i M. Szwajger-Kułakowskiej (Poznań).

Od 2006 zatrudniona również na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, obecnie na stanowisku adiunkta. W przeszłości (2004-–2007) współpracowała także z Akademią Muzyczną w Katowicach.

Dr Agnieszka Kopińska jest trzykrotną laureatką Konkursu o Stypendia Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie (1992, 1993, 1996).

Prowadzi działalność koncertową solistyczną oraz kameralną w Polsce i za granicą, na swoim koncie ma także występy solo z orkiestrami filharmonii w Katowicach i Jeleniej Górze. Od 1996 koncertuje w duecie fortepianowym z mężem – Piotrem Kopińskim – w Polsce i za granicą (U.S.A., Francja, Niemcy). Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO oraz wielokrotnie brała udział w koncertach oraz nagraniach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Ponadto dr Agnieszka Kopińska dokonała nagrania na płytach CD kompletu dzieł Witolda Lutosławskiego na fortepian solo (wraz z półgodzinną „Sonatą” z 1935 r.) oraz wszystkich kompozycji na fortepian w składzie kameralnym, a także – z solistką Ewą Biegas – cyklu pieśni „Chantefleurs et chantefables” Lutosławskiego w opracowaniu na sopran i fortepian Eugeniusza Knapika.
Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest wykonawstwo muzyki współczesnej.

Pani Kopińska odnosi sukcesy także na polu pedagogicznym. Jej uczeń Michał Fugiel otrzymał II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Konkursie Pianistycznym dla uczniów szkół muzycznych II st. w Bielsku-Białej.
Wraz z Piotrem Kopińskim prowadziła masterclass dla studentów Central Washington University w U.S.A.

{"register":{"columns":[]}}