Akcje, kampanie, projekty
-
Kampania społeczna pod hasłem: „Mój pierwszy raz"Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczęło nową, ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem: „Mój pierwszy raz” (#mójpierwszyraz), której celem jest przede wszystkim popularyzacja wczesnej diagnostyki w kierunku HIV.
-
Konkurs plastyczny pt. “Nie daj szansy AIDS" 2024Z okazji Światowego Dnia AIDS, który przypada na 1 grudnia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lęborku serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznym konkursie plastycznym pod hasłem "Nie daj szansy AIDS".
-
Konkurs plastyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu lęborskiego pt. "Szarzy ludzie w pięknych maskach"
-
Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2023 r.Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce co roku w trzeci czwartek listopada od 1991 roku. Pomysł powstał w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
-
KONKURS NA PLAKAT DLA MŁODZIEŻY PONADPODSTAWOWEJ "NIE DAJ SZANSY AIDS" - 2022
-
KONKURS NA PLAKAT DLA MŁODZIEŻY PONADPODSTAWOWEJ NIE DAJ SZANSY AIDS
-
Kampania profilaktyczna HIV/AIDS „Czy wiesz, że…”
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Serwis kąpieliskowy
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.