Deklaracja dostępności
18.03.2022
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.gov.pl/web/psse-lodz .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Treści niedostępne
- Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym,
- Brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Koordynatorem ds. Dostępności w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi jest Karolina Kasper-Giełzak, adres poczty elektronicznej karolina.gielzak@sanepid.gov.pl
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 42 253 99 45.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bartosz Karasiński, adres poczty elektronicznej it.psse.lodz@sanepid.gov.pl.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 42 253 99 07.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23
Data ostatniej istotnej aktualizacji deklaracji: 2022-06-15
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Dostępność architektoniczna
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna znajduje się w dwóch odrębnych lokalizacjach ul. Przybyszewskiego 10 oraz ul. Pomorska 96.
Opis dostępności wejścia do budynku
- Budynek główny na ul. Przybyszewskiego 10, w którym siedzibę ma PSSE w Łodzi jest obiektem zabytkowym i posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym,
- W prawej oficynie w budynku C jest podjazd dla niepełnosprawnych z dwóch stron, poręcze dostosowane wysokością ułatwiające podjazd wózka. Na wniosek o dostępność wzywany jest pracownik merytoryczny w zależności od potrzeb.
- przed budynkiem brak wyznaczonego go stanowiska postojowego dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne,
- do budynku prowadzi ogólnodostępne dojście od ul. Przybyszewskiego 10
- drzwi wejściowe do budynku ogólnodostępne, rozwierane, są dwuskrzydłowe , brak podjazdu dla niepełnosprawnych( 4 schody).
- Budynek na ul. Pomorskiej 96
Wejście główne do budynku posiada 2 schody, oraz możliwość położenia ruchomego podjazdu dla niepełnosprawnych. Na parterze wyznaczone jest stanowisko do obsługi petentów, osób, w tym niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
- do obsługi osób niepełnosprawnych zaadaptowane jest pomieszczenie na parterze w budynku C, na którym korytarz jest przestronny i posiada odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne warunki ruchu osobom na wózkach inwalidzkich
- obok wyodrębnionego pomieszczenia znajduje się łazienka i toaleta z drzwiami o szerokości 90 cm(częściowo dostępna – bez zamontowanych uchwytów)
- w budynku brak oznaczeń w alfabecie brajla dla osób niewidomych, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących;
- na budynku Stacji brak tablicy informującej osoby ze szczególnymi potrzebami o wejściu do budynku, mogłaby być w alfabecie brajla.
Inwestycje powyższe są planowane po otrzymaniu/wygospodarowaniu środków na ten cel.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym oraz ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U.z 2019 r.poz.1172 i 1495): osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, a tym samym także do budynku PSSE w Łodzi.
Warunkiem wejścia na teren budynku PSSE z psem asystującym, psem przewodnikiem jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Brak możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego.
Osoby głuche lub niedosłyszące mogą skorzystać również z pomocy osoby przybranej. Osoba przybrana musi mieć ukończone 16 lat i potrafić komunikować się z osobami załatwiającymi sprawy.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny –PSSE w Łodzi.
Materiały
WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_ARCHITEKTONICZNEJ .DOCWNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_ARCHITEKTONICZNEJ.doc 0.72MB WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_ARCHITEKTONICZNEJ .PDF
WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_ARCHITEKTONICZNEJ.pdf 0.16MB WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_CYFROWEJ .DOC
WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_CYFOROWEJ.doc 0.72MB WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_CYFROWEJ .PDF
WNIOSKEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTĘPNOŚCI_CYFOROWEJ.pdf 0.16MB Procedury dostępności
- Pierwsza publikacja:
- 28.03.2021 18:26 Bartosz Karasiński
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Karolina Kasper-Giełzak
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Deklaracja dostępności | 3.0 | 15.06.2022 08:49 Bartosz Karasiński |
Deklaracja dostępności | 2.0 | 24.03.2022 09:08 Bartosz Karasiński |
Deklaracja dostępności | 1.0 | 28.03.2021 18:26 Bartosz Karasiński |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP