Akcje, kampanie, projekty
-
26.11.2024Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 w sezonie 2024/2025Komunikat nr 37 Ministra Zdrowia w sprawie realizacji u dzieci młodszych (6. miesięcy do 11 lat) szczepień przeciw COVID-19 w sezonie 2024/2025
-
20.09.2024Bezpieczna i zdrowa praca w epoce cyfrowej
-
15.04.2024DopalaczeRaporty zatruć środkiem zastępczym lub nową substancją psychoaktywną za poszczególne lata.
-
18.10.2023Trzymaj Formę16 października 2023 r. ruszyła rejestracja szkół do Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”
-
17.02.2023Kampania UnitedInProtectionZapraszamy Państwa do udziału w kampanii #UnitedInProtection, której celem jest zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień na każdym etapie życia. Szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Bieżące przyjmowanie zalecanych szczepionek i ich dawek przypominających to istotny sposób, aby chronić siebie i swoich bliskich przed chorobami.
-
11.01.2021SZCZEPIMY SIĘ#SZCZEPIMYSIĘ
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.
-
OdraOdra jest ostrą, wysoce zakaźną chorobą wirusową wywoływaną przez paramyxowirusy ,zdolną do wywoływania epidemii. Zakaźność jest bliska 100% u osób podatnych, a w okresie przedszczepiennym odra dotknie prawie każdą osobę w wieku dziecięcym. Szczepienia ochronne radykalnie zmniejszyły zachorowalność na odrę w Europie, ale pomimo ogólnie wysokiego poziomu zaszczepienia, odra nadal powoduje częste epidemie. Globalnie, odra pozostaje główną przyczyną zgonów dzieci i około 160 000 z nich umiera każdego roku z powodu powikłań choroby.
-
Profilaktyka dla osób 40 plusOd 1 lipca 2021 r. każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.