Dostępność
Deklaracja Dostępności
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Sanoku ul. Jezierskiego 39, 38-500 Sanok, zobowiązuje się do zapewnienia dostępności swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sanoku.
Data publikacji strony internetowej: grudzień 2020
Data ostatniej istotnej aktualizacji: styczeń 2024
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- materiały publikowane w formie wideo zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, bądź ich autorem jest inny podmiot/organizacja,
- brak tekstu alternatywnego w obiektach graficznych i interaktywnych,
- część dokumentów publikowanych na stronie nie jest dostępna cyfrowo,
- nie jest stosowana hierarchiczności nagłówków,
- brak trybów kontrastowych,
Oświadczenie sporządzono dnia 26.01.2024 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt mailowy pod adresem psse.sanok@sanepid.gov.pl lub telefoniczny na numer telefonu 13 46 412 19 wew. 38. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osobowy zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposobu kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może zgłosić skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność Architektoniczna
Przed bramą wjazdową do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przy ulicy Jezierskiego znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Przy bramie jest zainstalowany dzwonek, za pomocą którego można informować o konieczności załatwienia sprawy urzędowej. W budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej znajduje się pokój do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe obok kotłowni są zabezpieczone zamkiem szyfrowym, zabezpieczającym przed wejściem osób nieupoważnionych. Wejście nie posiada barier architektonicznych. Pracownik Inspekcji Sanitarnej wprowadza osobę do budynku i zbiera niezbędne informacje, następnie kontaktuje się z odpowiednią komórką w celu załatwienia sprawy.
Osoby nieposiadające bariery ruchowej są obsługiwane w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej (budynek umieszczony po lewej stronie). Drzwi wejściowe są zabezpieczone zamkiem szyfrowym z domofon. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
Obsługa klientów odbywa się na specjalnie przygotowanym stanowisku w holu na parterze tuż za drzwiami wejściowymi. Wyznaczony pracownik zajmuje się obsługą klienta i/ lub kontaktuje się z kierownikiem / pracownikiem właściwej dla załatwienia sprawy komórki organizacyjnej.
W przypadku konieczności skorzystania z usług tłumacza języka migowego, należy poinformować Powiatową Stację Sanitarną- Epidemiologiczną drogą mailową 3 dni przed planowaną wizytą.
Do budynku można wejść z psem asystującym. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, nie są dostępne informacje głosowe, nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wewnątrz budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Toalety na parterze nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy.
Materiały
Raport o dostępnościRaport_o_dostępności_dla_osób_ze_szczególnymi_potrzebami.pdf 0.10MB dostepnosc
Scan.pdf 0.49MB