Inauguracja warsztatów „Zielony Śląsk”
„Naturalnie, że chronimy” – to tytuł inaugurowanej niedawno kampanii edukacyjnej. Jako pierwsi w warsztatach dla dzieci uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach, biorący udział w letnich półkoloniach.
Zajęcia podzielono na trzy moduły tematyczne: „Zwierzęta i ludzie”, „Magiczny Las” i „Odpado-twory”. W ostatniej części uczniowie stworzyli własne doniczki dla roślin, do budowy których wykorzystali odpady. Dzieci otrzymały upominki, które wręczył nie kto inny jak Sznupek – znana maskotka śląskiej policji.
Warsztaty „Zielony Śląsk” to przedsięwzięcie mające na celu popularyzację wiedzy w obszarze ekologii i ochrony środowiska. W ramach warsztatów ich młodzi uczestnicy zwiększają świadomość i zdobywają wiedzę z zakresu szeroko pojmowanej ochrony środowiska. To nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim – praktyczna, pozwalająca dbać o środowisko naturalne i w sposób zrównoważony korzystać z jego zasobów.
Pierwsze z cyklu 50-ciu warsztatów odbyły się 19 sierpnia w Katowicach. W kolejnych wezmą udział mieszkańcy Katowic, Tychów, Mysłowic oraz powiatów pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Jest to działanie realizowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.
Cały projekt jest realizowany w ramach porozumieniu zawartemu przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Centrum Rozwoju Lokalnego, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.