Kampania „Naturalnie, że chronimy” – podsumowanie warsztatów
52 wydarzenia, 1352 uczestników – to warsztaty w liczbach. Jednak tego, co w nich najważniejsze, nie da się policzyć. Chodzi o wiedzę i świadomość ekologiczną uczestników. Ta jest niepoliczalna, a jej wzrost - bezcenny.
Organizację warsztatów merytorycznie wspierała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach. Jedne ze spotkań, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w katowickim Załężu, współprowadził rzecznik prasowy RDOŚ, Łukasz Zych.
Warsztaty Zielony Śląsk to nie tylko teoria, ale również – praktyka. Uczestnicy warsztatów, głównie dzieci, uczyli się, jak dbać o środowisko naturalne i w sposób zrównoważony korzystać z zasobów przyrodniczych, to znaczy – jak poprawnie segregować odpady, jak zachowywać się lesie i rezerwacie, jak prawidłowo dokarmiać ptaki. To tylko niektóre z przykładów ciekawych treści, które znalazły się w scenariuszu warsztatów.
Odbiorcy warsztatów to zarówno dzieci, jak i dorośli mieszkańcy Katowic, Tychów, Mysłowic oraz powiatów pszczyńskiego i bieruńsko – lędzińskiego.
Kampania „Naturalnie, że chronimy” to wspólny projekt katowickich instytucji: Komendy Wojewódzkiej Policji, Regionalnej Dyrekcję Lasów Państwowych, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz stowarzyszenia Centrum Rozwoju Lokalnego.