Razem dla edukacji przyrodniczej
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zaangażowała się, razem z 5-cioma innymi instytucjami, w kampanię edukacyjną „Naturalnie, że chronimy”. Wspólnie chcemy zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców naszego regionu, szczególnie dzieci.
W ramach kampanii powstaje cały szereg materiałów dydaktycznych do zajęć z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Trafią one do ponad 400 szkół w naszym województwie. Dzięki materiałom uczniowie dowiedzą się między innymi, jak poprawnie segregować odpady, jak zachowywać się w rezerwacie przyrody lub jak dokarmiać ptaki, tak aby im nie zaszkodzić.
Oprócz materiałów edukacyjnych, istotną częścią projektu będą warsztaty ekologiczne, w których weźmie udział 50 grup osób w różnym wieku. Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach projektu „Zielony Śląsk”, zgłoszonego i wybranego w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
W osobnych warsztatach wezmą również udział policjanci i pracownicy służb i inspekcji partnerskich, dla których współpraca z policją jest niezbędna dla prawidłowej realizacji zadań w zakresie ochrony przyrody.
Dodatkowo, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zaangażuje w kampanię swoich edukatorów, którzy w Izbach Edukacji Przyrodniczo-Leśnych, w ramach zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej, będą dystrybuować jej założenia i treści edukacyjne.
Akcji towarzyszyć będą również spoty filmowe i plakaty edukacyjno-promocyjne.
Projekt jest realizowany przez katowickie instytucje: Komendę Wojewódzką Policji, wspólnie z partnerami: Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska i stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia.