W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Forum dla przedstawicieli jednostek samorządowych pt. „Praktyczne aspekty rozwoju infrastruktury wodno-ściekowej i energetycznej” 9-11.06.2022 r. Lublin – Janów Lubelski – Białka

18.05.2022

Celem konferencji jest prezentacja praktycznych doświadczeń dotyczących możliwości rozwoju infrastruktury wodno-ściekowej i energetycznej na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

Oczyszczalnia hydrofitowa - Białka nad jez. Bialskim

Organizatorem forum jest Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie; Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie; Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie; Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie; Roztoczański Park Narodowy; Poleski Park Narodowy; Polski Klub Ekologiczny – Okręg Środkowo-Wschodni w Lublinie.

Głównym założeniem organizatorów forum jest stworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki oraz jednostek administracji rządowej i samorządu terytorialnego różnych szczebli w zakresie możliwości rozwoju infrastruktury wodno-ściekowej i energetycznej na terenach wiejskich. W ramach spotkania zostaną omówione problemy związane z budową i eksploatacją ujęć wód, systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, zbiorowych i przydomowych oczyszczani ścieków, instalacji zagospodarowania wód opadowych, jak również problemy budowy i eksploatacji wybranych systemów energetyki alternatywnej, w tym biogazowni rolniczych, czy instalacji fotowoltaicznych. Istotnym elementem dyskusji będą prawne, ekonomiczne i społeczne aspekty wdrażania najnowszych rozwiązań technologicznych infrastruktury wodno-ściekowej i energetycznej. Organizacja forum ma przyczynić się do podniesienia świadomościi poziomu wiedzy przedstawicieli jednostek samorządowych oraz ułatwić im planowanie i realizację zadań związanych z zaspokajaniem potrzeb zbiorowych mieszkańców poprzez wdrażanie ekologicznych rozwiązań służących ochronie środowiska i zapewniających zrównoważony rozwój terenów wiejskich.

Podczas forum planowana jest relacja z obrad oraz z terenu oczyszczalni ścieków w Białce prowadzona przez TVP Lublin, Radio Lublin i Kurier Lubelski. W ramach zadania planuje się również bezpośrednią transmisję online z obrad podczas I dnia konferencji na kanale YouTube.

{"register":{"columns":[]}}