W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Plan działania w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2023-2030

Raport o zapewnieniu stanu dostępności podmiotu publicznego

Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej

Informacja o Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie (ETR tekst łatwy do czytania) (DOC / PDF)

Koordynator ds. dostępności

Justyna Woźniak
tel. 81 71-06-500
e-mail: sekretariat@lublin.rdos.gov.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej oraz strony BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

Data publikacji strony internetowej: 23 lipca 2014 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 9 marca 2022 r.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej oraz strony BIP prosimy o kontakt z Wydziałem Zapobiegania i Naprawy Szkód w Środowisku oraz Informacji o Środowisku i Zarządzania Środowiskiem, e-mail: sekretariat@lublin.rdos.gov.pl, tel. 81 71-06-500. Tą drogą można także składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.

Żądanie powinno zawierać:

  • dane osoby zgłaszającej żądanie,
  • wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
  • sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Adres: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, ul. Bazylianówka 46, 22-144 Lublin

Wejście główne do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie znajduje się od strony ul. Bazylianówka wraz z podjazdem dla osób poruszających się na wózku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zajmuje I i II piętro.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zainstalowana jest winda schodowa zapewniająca możliwość wjazdu osobom niepełnosprawnym na podwyższony parter budynku oraz winda wewnętrzna umożliwiająca wjazd na I i II piętro. Skorzystanie z windy jest możliwe po uprzednim telefonicznym zawiadomieniu Sekretariatu, który znajduje się na I piętrze – pok. 17. Sekretariat jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, poruszających się na wózku. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Podczas załatwiania spraw w urzędzie można skorzystać z pomocy przewodnika. Wystarczy zgłosić taką potrzebę telefonicznie na numer sekretariatu. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Przed budynkiem, na ul. Bazylianówka, zostały wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Wydział Spraw Terenowych I w Białej Podlaskiej

Siedziba Wydziału Spraw Terenowych I w Białej Podlaskiej znajduje się w budynku Filii Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Warszawskiej 14, na czwartym piętrze. Budynek posiada podjazd dla wózków inwalidzkich oraz windę. Przed budynkiem wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wydział Spraw Terenowych II w Chełmie

Siedziba Wydziału Spraw Terenowych II w Chełmie znajduje się w budynku przy Placu Niepodległości 1, na trzecim piętrze. Wejście do budynku możliwe jest schodami zabezpieczonymi po obu stronach poręczami, a dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, pochylnią na niskim parterze umiejscowioną przy schodach i prowadzącą do windy. Brak progów przy wejściu do pokoi nr 299-301, ułatwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Na parkingach wokół budynku wyznaczono 5 miejsc parkingowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Wydział Spraw Terenowych III w Zamościu

Siedziba Wydziału Spraw Terenowych III w Zamościu znajduje się w budynku Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu przy ul. Partyzantów 3, na drugim piętrze. Budynek posiada podjazd dla wózków inwalidzkich oraz windę. Przed budynkiem wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wydział Spraw Terenowych IV w Janowie Lubelskim

Siedziba Wydziału Spraw Terenowych IV w Janowie Lubelskim znajduje się w budynku Nadleśnictwa Janów Lubelski przy ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35, na pierwszym piętrze. Budynek nie jest dostosowany dla potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W sytuacji wymagającej kontaktu z Urzędem, po uprzednim powiadomieniu telefonicznym, pracownik Urzędu może wyjść do petenta w celu załatwienia sprawy. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podstawa prawna

  • Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2247),
  • Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1440).

Materiały

Plan działania w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2023-2030
RDOS​_Lublin​_Plan​_działania​_w​_RDOS​_Lublin​_na​_rzecz​_poprawy​_zapewnienia​_dostepnosci​_osobom​_ze​_szczegolnymi​_potrzebami​_na​_lata​_2023​_2030.pdf 0.11MB
Raport o zapewnieniu stanu dostępności podmiotu publicznego
RDOS​_Lublin​_RAPORT​_O​_STANIE​_DOSTEPNSCI​_2021​_icon.pdf 1.57MB
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej
Wniosek​_o​_zapewnienie​_dostępności​_cyfrowej.docx 0.02MB
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej
Wniosek​_o​_zapewnienie​_​_dostępności.docx 0.02MB
Informacja o Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie w języku łatwym do czytania (ETR) (doc)
Informacja​_o​_RDOŚ​_w​_Lublinie​_ETR​_doc.doc 0.71MB
Informacja o Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie w języku łatwym do czytania (ETR) (pdf)
Informacja​_o​_RDOŚ​_w​_Lublinie​_ETR​_pdf.pdf 0.38MB
{"register":{"columns":[]}}