W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Regionalna Komisja do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko

Ustawa określa zadania i zasady funkcjonowania Regionalnej Komisji oraz regionalnych komisji ds. ocen oddziaływania na środowisko (RKOOŚ w Rzeszowie).

Do zadań Regionalnej Komisji Ocen Oddziaływania na Środowisko w Rzeszowie należy:

  • wydawanie opinii w sprawach przedłożonych przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska w związku z jego uprawnieniami wynikającymi z ustawy,
  • przedstawianie opinii i wniosków dotyczących rozwoju programów szkoleniowych w zakresie ocen oddziaływania na środowisko,
  • współpraca z Krajową Komisją i innymi regionalnymi komisjami.

Szczegółowy sposób funkcjonowania Krajowej Komisji oraz regionalnych komisji, a także organizację i tryb działania komisji określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2010 r. w sprawie funkcjonowania Krajowej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko oraz regionalnych komisji do spraw ocen oddziaływania na środowisko.

Skład Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko

Posiedzenia Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko w Rzeszowie :

Posiedzenia w roku 2011:

  1. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji sortowni odpadów komunalnych oraz instalacji do produkcji paliwa alternatywnego na działce nr 2965/2 w miejscowości Zaczernie, gmina Trzebownisko na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2011 r.
  2. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na budowie małej elektrowni wodnej w miejscowości Chodaczów w km 11+560 rzeki Wisłok, na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2011 r.
  3. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na budowie małej elektrowni wodnej w miejscowości Tryńcza w km 8+400 rzeki Wisłok”, na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2011 r.

Posiedzenia w roku 2012:

  1. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów”
    na działkach o nr ew. 3/32, 3/149, 3/33, 3/151 położonych w miejscowości Jasło, ul. Mickiewicza 108, powiat jasielski, województwo podkarpackie”,
    na posiedzeniu w dniu 14 marca 2012 r.
  2. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na eksploatacji wapieni w miejscowości Płazów, województwo podkarpackie,
    na posiedzeniu w dniu 8 maja 2012 r.
  3. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów”
    na działkach o nr ew. 3/32, 3/149, 3/33, 3/151 położonych w miejscowości Jasło, ul. Mickiewicza 108, powiat jasielski, województwo podkarpackie”,
    na posiedzeniu w dniu 8 maja 2012 r.

Posiedzenia w roku 2013:

  1. Ocena oddziaływania na środowiska przedsięwzięcia polegającego na rekultywacji stawów osadowych 1-6 na terenie Huty Stalowa Wola SA oraz składowiska odpadów komunalnych w Stalowej Woli, na posiedzeniu w dniu 21 maja 2013 r.

Posiedzenia w roku 2014:

  1. Ocena oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa instalacji  do mineralizacji osadu ściekowego i innych osadów organicznych
    z wytworzeniem energii elektrycznej („green power”) i energii cieplnej w procesie bezpłomieniowego przekształcania odpadów w oparciu o technologię quasi-pirolizy i zgazowania z pełnym oczyszczaniem gazów procesowych katalitycznie i adsorpcyjnie, obejmującą budowę hali produkcyjnej wraz
    z instalacjami wewnętrznymi oraz infrastrukturą techniczną obejmującą: zjazd z drogi gminnej (dz. nr 69/11), miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz ciężarowych, budynek portierni, place manewrowe oraz drogi wewnętrzne, zbiornik na nieczystości ciekłe, zbiornik retencyjny na wody opadowe wraz z instalacją kanalizacji deszczowej i separatorami substancji ropopochodnych na dz. nr 70, 69/12, 71/14 i 71/16 w Paszczynie”,
    na posiedzeniu w dniu 28 października 2014 r.

Posiedzenia w roku 2015:

  1. Ocena oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa plantacji żurawiny wielkoowocowej „Wantuch” w miejscowości Nowiny, gmina Radomyśl nad Sanem”, na posiedzeniu w dniu 15 kwietnia 2015 r.
  2. Ocena oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa kopalni siarki Basznia II w Podlesiu, gmina Lubaczów”, na posiedzeniu
    w dniu 15 kwietnia 2015 r.
  3. Ocena Oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa, adaptacja istniejących obiektów pod potrzeby zakładu przetwarzania zużytych opon, gumy” w Jaśle,  na posiedzeniu w dniu 15 kwietnia 2015 r.

Posiedzenia w roku 2017:

Ocena Oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa, adaptacja istniejących obiektów pod potrzeby zakładu przetwarzania zużytych opon, gumy” w Jaśle,  na posiedzeniu w dniu 21 lutego 2017 r.

Stanowiska Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko w Rzeszowie:
Stanowiska z roku 2011:

Stanowiska z roku 2012:

Stanowisko z roku 2013:

Stanowisko Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na środowisko dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą "Rekultywacja stawów osadowych 1-6 na terenie Huty Stalowa Wola S.A. oraz składowiska odpadów komunalnych w Stalowej Woli"

Stanowisko z roku 2014:

 

Stanowiska z roku 2015:

1. Stanowisko Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na środowisko dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa plantacji żurawiny wielkoowocowej "Wantuch" w miejscowości Nowiny, gmina Radomyśl nad Sanem

2. Stanowisko Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na środowisko dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa kopalni siarki Basznia II w Podlesiu, gmina Lubaczów"

3. Stanowisko Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na środowisko dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą "Przebudowa, adaptacja istniejących obiektów pod potrzeby zakładu przetwarzania zużytych opon, gum w Jaśle"

Stanowisko z roku 2017:

Stanowisko Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko dotyczące planowanego do realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa, adaptacja istniejących obiektów pod potrzeby zakładu przetwarzania zużytych opon, gumy” w Jaśle

Informacje na temat Krajowej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko

Zakres działania Krajowej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko jako organu opiniodawczo-doradczego Ministra Środowiska w zakresie ocen oddziaływania na środowisko został początkowo określony w ustawie Prawo ochrony środowiska z 27 kwietnia 2001 r. Na mocy niniejszej ustawy zostały powołane również wojewódzkie komisje do spraw ocen oddziaływania na środowisko, pełniące funkcje organów opiniodawczo-doradczych wojewodów. Dokładny opis sposobu działania Krajowej Komisji oraz wojewódzkich komisji został ustalony rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 31 lipca 2002 r.

Krajową Komisję do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko tworzą przedstawiciele środowisk akademickich, instytutów badawczych związanych z ochroną środowiska, a także eksperci z urzędów państwowych oraz organizacji ekologicznych. Poszczególne zadania są wykonywane na posiedzeniach plenarnych lub na posiedzeniach zespołów roboczych. Do dokumentacji dotyczących rozpatrywanych spraw dla potrzeb Krajowej Komisji sporządzane są dodatkowe, niezależne opracowania. Do zadań Wydziału Ocen Oddziaływania na Środowisko należy prowadzenie spraw związanych z funkcjonowaniem Krajowej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko. Zadania przypisane ustawowo Komisji, służą m.in. podniesieniu jakości przeprowadzanych procedur oceny oddziaływania na środowisko, w szczególności przedsięwzięć infrastrukturalnych planowanych do współfinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat Krajowej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko

 

{"register":{"columns":[]}}