Wiadomości
-
Wyniki Przyrodniczego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. "RYSIM krokiem"Wyniki Przyrodniczego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. "RYSIM krokiem"
-
W klimacie zmianSłużby ochrony przyrody w województwie zachodniopomorskim łączą siły, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą klimatyczną, która coraz silniej oddziałuje na nasze środowisko naturalne.
-
Odra to nasze wspólne dobroRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie wsparła działania w ramach "Programu Społecznik 2022-2024"
-
Posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony PrzyrodyW czwartek, 17 października, odbyło się posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony Przyrody przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska w Szczecinie
-
XVI EDYCJA GRZYBOBRANIAW sobotę, 5 października br., odbyła się już XVI edycja Grzybobrania! To cykliczne wydarzenie zorganizowane z myślą o seniorach oraz osobach ze szczególnymi potrzebami. W tegorocznej edycji uczestniczyli także podopieczni DPS w Bornem Sulinowie oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej
-
Konkurs Plastyczny "RYSIM krokiem" - zmiana terminuSylwia Jurzyk - Nordlöw, dyrektor Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie, zaprasza dzieci i młodzież z terenu województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "RYSIM krokiem"
-
Godziny urzędowania i przyjmowania interesantówGodziny urzędowania i przyjmowania interesantów w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie obowiązujące od dnia 2 września 2024 r.
-
Rozpoczynamy konsultacje społeczne w ramach inicjatywy 100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych w województwie zachodniopomorskim
-
2 stycznia 2024 r. dniem wolnym od pracy w RDOŚ w SzczecinieInformujemy, że 2 stycznia 2024 r. będzie dniem wolnym od pracy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz w Wydziałach Spraw Terenowych w Złocieńcu i Koszalinie
-
Podstępne IGOSzop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.