W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zaświadczenie uprawniające do przywozu broni i amunicji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej wywozu za granicę

Gdzie załatwisz sprawę?

Zaświadczenie uzyskasz we właściwym terytorialnie urzędzie konsularnym RP.

Pamiętaj, że po otrzymaniu zaświadczenia uprawniającego do przywozu broni i amunicji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej wywozu za granicę będziesz zobowiązany do okazania zaświadczenia organom Straży Granicznej w celu uzyskania stempla potwierdzającego przekroczenie granicy.

Czy musisz składać dokumenty osobiście?

Dokumenty możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika.

Jak umówisz się na spotkanie?

Na wizytę umów się telefonicznie pod numerem +381 (0)11 2065 315 lub 316

Jakie dokumenty musisz złożyć?

Przygotuj:

  • dokument tożsamości ,
  • dokument uprawniający do posiadania broni,
  • wypełnioną kartę informacyjną broni,
  • informację na temat ilość przewożonej amunicji, rodzaju oraz wzorze naboju. 

Poinformuj konsula o celu Twojego przyjazdu z bronią: polowanie, impreza sportowa, lub rekonstrukcja historyczna – najlepiej przedstaw zaproszenie lub rezerwację. 

Organizator polowania, imprezy sportowej lub rekonstrukcji historycznej z udziałem cudzoziemców powinien przekazać – co najmniej na 7 dni przed planowanym terminem imprezy – komendantowi wojewódzkiemu Policji właściwemu ze względu na miejsce polowania, imprezy sportowej lub rekonstrukcji historycznej, pisemną informację o planowanej dacie i miejscu polowania, imprezy sportowej lub rekonstrukcji historycznej oraz przybliżonej liczbie uczestników.

Poinformuj konsula o deklarowanej dacie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz dacie wyjazdu.

Ile zapłacisz?

Opłata wynosi 60,- Euro

Jaki jest termin realizacji?

Konsul wydaje zaświadczenia bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Jak odbierzesz dokumenty?

Osobiście. Możesz też zawnioskować o doręczenie dokumentów pocztą, jeżeli pokryjesz koszt przesyłki.

Jak możesz się odwołać?

W przypadku odmowy wykonania czynności, konsul wyda postanowienie, na które możesz wnieść w terminie 7 dni zażalenie do Ministra Spraw Zagranicznych. Zażalenie wnosi się za pośrednictwem konsula, który wydał postanowienie.

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest uprawniony do przywozu broni i amunicji oraz jej wywozu za granicę?

  • Cudzoziemcy oraz obywatele polscy, mający miejsce stałego zamieszkania za granicą, przybywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwagi na udział w polowaniach (myśliwi przywożący do Polski broń w celach łowieckich, mogą także przywozić i wywozić amunicję do niej w liczbie nie przekraczającej 100 sztuk).
  • Cudzoziemcy albo obywatele polscy mający miejsce stałego zamieszkania za granicą przybywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwagi na udział w imprezach sportowych, których regulamin wymaga użycia broni oraz w celu wzięcia udziału w rekonstrukcji historycznej, a także w przygotowaniach do takich imprez, mogą przywozić i wywozić broń odpowiadającą celom sportowym lub rekonstrukcji historycznej oraz amunicję do tej broni w ilościach określonych w zaproszeniu organizatorów imprez sportowych lub rekonstrukcji historycznych
  • Cudzoziemcy albo obywatele polscy mający miejsce stałego zamieszkania za granicą przywożący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej broń sygnałową, jeżeli stanowi ona wyposażenie jednostek pływających i statków powietrznych.
{"register":{"columns":[]}}