W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Legalizacja

Legalizacja dokumentu urzędowego to poświadczenie, że dokument pochodzi z właściwego urzędu — legalizując dokument, konsul potwierdza autentyczność podpisu i pieczęci urzędnika zagranicznego. Dzięki temu możesz posłużyć się zagranicznym dokumentem urzędowym w Polsce.

Konsul RP w Bangkoku legalizuje dokumenty pochodzące z: Tajlandii, Kambodży, Laosu i Mjanmy, które nie są stronami konwencji haskiej o zniesieniu wymogu legalizacji.

Ważne! Konsul RP w Bangkoku nie legalizuje dokumentów sporządzonych w Polsce. 

Pamiętaj! Konsul legalizuje wyłącznie oryginały i urzędowe odpisy dokumentów. Nie legalizuje się kserokopii oraz wydruków z systemów teleinformatycznych. Dokumenty – przed złożeniem ich konsulowi – muszą zostać uwierzytelnione przez miejscowe Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Konsul odmawia legalizacji dokumentów nie zawierających superlegalizacji (uwierzytelnienia).

Na wizytę umów się w systemie  e-konsulat , z menu po lewej stronie wybierając opcję „Sprawy prawne”. System wskazuje dostępne terminy spotkań. Inne terminy nie są dostępne. W przypadku braku wolnych terminów spróbuj zarejestrować wizytę później - terminy udostępniane są w każdy wtorek w godz. 10.00-10.30 czasu lokalnego

Na spotkanie przynieś ze sobą:

  • oryginał dokumentu do legalizacji wraz z uwierzytelnieniem przez miejscowy MSZ, o którym mowa wyżej;
  • kopię dokumentu tożsamości właściciela dokumentu;
  • upoważnienie dla osoby odbierającej zalegalizowany dokument (w przypadku gdy chcesz, aby dokument odebrał ktoś inny).

ILE ZAPŁACISZ?

  1. Opłata konsularna za legalizację dokumentu sporządzonego w Tajlandii, Kambodży, Laosie i Mjanmie wynosi 1071 THB.
  2. Ostateczna wysokość opłaty zostanie ustalona w trakcie wizyty po analizie przedłożonych dokumentów.
  3. Opłaty przyjmowane są w kasie urzędu, przy składaniu wniosku.
  4. Akceptowane formy płatności: gotówka.
  5. Więcej o opłatach konsularnych znajdziesz w Tabeli Opłat Konsularnych.

Termin realizacji: do 7 dni.


Dodatkowe informacje:

Legalizacja polskich dokumentów

Niektóre miejscowe urzędy wymagają legalizacji polskich dokumentów w celu wprowadzenia ich do obrotu prawnego w Tajlandii, Kambodży, Mjanmie, czy Laosie. Takie uwierzytelnienie, w formie legalizacji, powinien wykonać akredytowany na Polskę konsul państwa, w którym polski dokument ma być wykorzystany (np. konsul Tajlandii w Polsce). Konsul RP w Bangkoku nie legalizuje polskich dokumentów w celu ich wykorzystania w państwie przyjmującym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na stronie polskiego MSZ.

Jeżeli uzyskanie legalizacji polskiego dokumentu przez właściwego obcego konsula nie jest możliwe lub jeżeli, mimo wszystko, miejscowy urząd żąda poświadczenia przez konsula, możemy poświadczyć datę okazania dokumentu. Konsul nie uwierzytelnia w ten sposób polskiego dokumentu, niemniej jednak większość miejscowych urzędów przyjmuje takie poświadczenie.

Konsul może poświadczyć datę okazania dokumentu na wniosek cudzoziemca tylko jeżeli czynność ta ma wywrzeć skutek na terytorium Polski. Na rzecz obywatela polskiego, konsul może poświadczyć datę okazania dokumentu bez takich ograniczeń.

W celu uzyskania poświadczenia daty okazania dokumentu, umów się na wizytę w sprawie prawnej w systemie e-konsulat. Na spotkanie przynieś oryginał dokumentu dokument tożsamości.

{"register":{"columns":[]}}