W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11.02.2024

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru 112. To alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej numer, zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Gdańskie CPR jest w czołówce polskich centrów - odbierających najwięcej zgłoszeń od potrzebujących pomocy. Dziękujemy, że jesteście!

na białym tle czerwony obrys Polski i numer 112

Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku odbierają przede wszystkim zgłoszenia dotyczące spraw medycznych, komunikacji drogowej, miejscowych zagrożeń, kradzieży, bójek, pożarów, czy nietrzeźwości,.

Rozmawiając z operatorem pamiętaj:
• po wykonaniu bezpłatnego połączenia na numer alarmowy 112 cierpliwie czekaj na połączenie z operatorem
• po zgłoszeniu się operatora bardzo krótko opisz zdarzenie, które chcesz zgłosić. Odpowiadaj na pytania operatora
• podaj dokładny adres lub sposób dotarcia na miejsce zdarzenia, udziel dodatkowych informacji, o które poprosi Cię operator, podaj swoje dane tak, aby służby mogły się z Tobą skontaktować w wypadku zaistnienia jakichkolwiek niejasności
• nie rozłączaj się do czasu wyraźnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez operatora numerów alarmowych

112
Najwięcej zgłoszeń jest rejestrowanych pomiędzy godziną 10 a 21. Średni czas prowadzenia rozmów w ramach zgłoszeń zasadnych wynosi 139 sekund. Najwięcej zgłoszeń jest w piątki i w soboty. Ponad 45 proc. wszystkich zgłoszeń kierowanych jest do Policji, 40 proc. do Państwowego Ratownictwa Medycznego, prawie 9 proc. do służb pomocniczych, pozostałe  do Państwowej Straży Pożarnej.

{"register":{"columns":[]}}