W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Na czym polega współpraca organów kontroli na gruncie Pzp? (2020-10-29)

Zgodnie z art. 597 ust. 1 nowej ustawy Pzp organy kontroli, w związku z przeprowadzaną kontrolą, współpracują ze sobą, wymieniając informacje o przeprowadzonych kontrolach i ich wynikach. Tym samym organy kontroli, prowadząc kontrolę będą zobowiązane do uwzględniania wyników kontroli innego organu kontroli w danym postępowaniu. Zatem, w przypadku powzięcia przez organ kontroli informacji o przeprowadzonej już wcześniej kontroli danego zamówienia, organ ten zwraca się (chyba że uzyskał tę informację w inny sposób) z wnioskiem do organu, który przeprowadził kontrolę o udostępnienie informacji o jej wyniku, w tym dokumentu kończącego kontrolę, a następnie uwzględnia jej wynik w swoim postępowaniu. Organ kontroli udostępnia żądaną informację niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosku o jej udostępnienie (art. 597 nowej ustawy Pzp). Należy zauważyć, iż na gruncie przepisów nowej ustawy Pzp organy kontroli zostały zobowiązane do zamieszczania informacji o przeprowadzonych kontrolach i ich wynikach, w tym dokumentu kończącego kontrolę w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie podmiotowej, w terminie 30 dni od dnia zakończenia kontroli (art. 602 nowej ustawy Pzp).

W przypadku, gdy między organami kontroli powstaną wątpliwości dotyczące interpretacji przepisów prawa zamówień publicznych, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych przedstawia stanowisko na wniosek organu kontroli (art. 469 pkt 23 nowej ustawy Pzp).

{"register":{"columns":[]}}