Opinia Prezesa UZP dotycząca zmiany umowy na sprzedaż energii elektrycznej w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. poz. 2243)
07.11.2022
W dniu 4 listopada 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. poz. 2243), która określa m.in. cenę maksymalną sprzedaży energii elektrycznej stosowaną w rozliczeniach z odbiorcami uprawnionymi.
Z uwagi na zakres regulacji, przedmiotowa ustawa może mieć wpływ na realizację zawartych umów sprzedaży energii elektrycznej lub umów kompleksowych, co może powodować konieczność ich zmiany w odniesieniu do wysokości cen energii elektrycznej.
Zapraszamy do lektury opinii Prezesa UZP poświęconej zagadnieniu podstaw zmiany umowy na sprzedaż energii elektrycznej lub umowy kompleksowej, w związku z przepisami ograniczającymi wysokość cen energii elektrycznej. W opinii analizowane są przepisy ustawy, które z uwagi na podmiot zawierający umowę, mogą wiązać się z problematyką podstaw prawnych zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Opinia dostępna jest poniżej.
Materiały
Podstawy zmiany umowy na sprzedaż energii elektrycznej lub umowy kompleksowej w związku z przepisami ograniczającymi wysokość cen energii elektrycznejPodstawy_zmiany_umowy_na_sprzedaż_energii_elektrycznej_lub_umowy_kompleksowej_w_związku_z_przepisami_ograniczającymi_wysokość_cen_energii_elektrycznej.pdf 0.67MB