W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie o współpracy pomiędzy UZP, a Szkołą Główną Handlową w Warszawie

01.10.2024

Porozumienie o współpracy pomiędzy UZP, a Szkołą Główną Handlową w Warszawie

Urząd Zamówień Publicznych oraz Kolegium Gospodarki Światowej wraz z Katedrą Integracji i Prawa Europejskiego SGH podpisały deklarację współpracy.

Wydarzenie to miało miejsce w trakcie uroczystego zakończenia prowadzonych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie podyplomowych studiów:

  • "Profesjonalne Kadry Zamówień Publicznych" (we współpracy z UZP)
  • "Pomocy publicznej" / "Administracji i zarządzania"

Z ramienia UZP deklarację podpisała p. Agnieszka Olszewska, Prezes UZP. Szkołę Główną Handlową reprezentowali Pan prof. Mariusz Próchniak, Dziekan Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz prof. Adam A. Ambroziak, Kierownik Katedry Integracji i Prawa Europejskiego SGH.

Strony podpisanej deklaracji przystępują do współpracy polegającej na prowadzeniu działań edukacyjnych, informacyjnych i analitycznych.

W ramach współpracy planowane są działania polegające w szczególności na inicjowaniu nowych form szkoleniowych w celu upowszechnienia wiedzy w zakresie przygotowania, prowadzenia, nadzorowania oraz ewaluacji procesów zamówień publicznych. Uwzględniać mają one kluczowe zagadnienia dla zamówień publicznych, takie jak efektywność i innowacyjność, niedyskryminujący dostęp do zamówień publicznych, a także racjonalność oraz przejrzystość wydatkowania środków publicznych.

Tym samym w obliczu nowych projektów edukacyjnych i analitycznych, zamówienia publiczne będą omawiane holistycznie jako proces zakupowy, a nie tylko w aspekcie proceduralnym.

Przypominamy, że cały czas trwa rekrutacja na nową edycję podyplomowych studiów „Profesjonalne Kadry Zamówień Publicznych”. Mają one na celu przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu efektywnego podejścia do realizacji zamówień publicznych z punktu widzenia wymagań prawnych oraz kompetencji z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania (w tym: zasady i logika umów, budżetowanie oraz procedury zakupowe, zarządzanie zespołem i projektem zamówienia, przygotowanie studium wykonalności, kontrola zarządcza, negocjacje, a także komunikacja, w tym w mediach społecznościowych i ewaluacja zamówień publicznych).

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}