W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z województwem Pomorskim o Platformie e-Zamówienia

14.10.2022

Z województwem Pomorskim o Platformie e-Zamówienia

Urząd Zamówień Publicznych oraz Samorząd Województwa Pomorskiego i Związek Gmin Pomorskich zorganizowały szkolenie dla przedstawicieli samorządów lokalnych z województwa Pomorskiego. Tematem tego spotkania było praktyczne korzystanie z Platformy e-Zamówienia. Szkolenie odbyło się 14 października 2022 r. w Gdańsku. Było to kolejne wydarzenie poświęcone elektronizacji zamówień publicznych i organizowane przez UZP we współpracy ze zrzeszeniami jednostek samorządu terytorialnego.

Trwające ponad 4 godziny spotkanie było okazją nie tylko do poznania najważniejszych funkcjonalności dostępnych na Platformie e-Zamówienia, ale również sposobnością do zadania pytań osobom, które od samego początku uczestniczyły w budowie Platformy. Z ramienia Urzędu w spotkaniu udział wzięli Krzysztof Fijołek - Dyrektor Generalny UZP, Piotr Biłas - Kierownik Projektu e-Zamówienia, Monika Frączkowska – Analityk biznesowy, Katarzyna Jaskłowska – Administrator merytoryczny Platformy, Małgorzata Przewalska – Administrator merytoryczny Platformy, Jacek Gola – Analityk danych.

Spotkanie otworzył Prezes Związku Gmin Pomorskich Błażej Konkol oraz współpracujący ze związkiem Grzegorz Bebłowski.

W spotkaniu udział wzięło ok. 70 osób. Uczestnicy w trakcie prezentacji poświęconych poszczególnym modułom Platformy e-Zamówienia uzyskali informacje na temat:

  • praktycznego korzystania i zastosowania formularza ofertowego Platformy e-Zamówienia we postępowaniach prowadzonych na Platformie;
  • re-użycia danych w zakresie prowadzenia postępowania na Platformie e-Zamówienia – jakie korzyści i dane w tym procesie będą re-użyte;
  • składania i otwarcia ofert w Module Ofert i Wniosków Platformy;
  • rejestracji postępowania unijnego wraz z publikacją ogłoszeń unijnych na Platformie z wykorzystaniem e-Sendera Platformy;
  • sporządzania Rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych - re-użycia danych z ogłoszeń;
  • prowadzenia komunikacji w postępowaniu za pośrednictwem Platformy;
  • szczegółów dot. zdarzeń w postępowaniu i ich agregacji w Raporcie Platformy dotyczącym postępowania i zdarzeń;

Podczas szkolenia uruchomione zostało również mobilne stanowisko, na którym uczestnicy mogli testować poszczególne funkcjonalności udostępnione na Platformie e- Zamówienia.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}