W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Korzyści płynące ze zdawania GCSE z języka polskiego

Zdanie egzaminów z języka polskiego niesie ze sobą szereg korzyści, m.in.:

  • Rozwijanie umiejętności językowych: uczestnictwo w kursie i zdawanie egzaminu GCSE z języka polskiego umożliwia rozwój umiejętności czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia po polsku na poziomie wybiegającym poza domową komunikację dziecka.
  • Rozwijanie umiejętności czytania i pisania w obydwóch językach: badania pokazują, że nauka drugiego języka wpływa pozytywnie na wyniki edukacyjne dzieci.
  • Rozwijanie bazy umiejętności językowych: pozwala na ugruntowanie podstaw języka polskiego umożliwiające przystąpienie do brytyjskiej matury z języka polskiego na poziomie A-level.
  • Zrozumienie swoich korzeni: program GCSE z języka polskiego obejmuje naukę o polskiej kulturze, historii, literaturze i tradycjach, co pozwala osobom zdającym lepiej zrozumieć własne korzenie i kulturę.
  • Dodatkowa ocena we wniosku do szkoły średniej: dobrze zdany egzamin z języka polskiego podnosi średnią ocen przy aplikowaniu do szkoły średniej.
  • Zwiększanie szans na przyszłe studia i dobrą karierę: zdanie egzaminów GCSE z języka polskiego może być przydatne przy aplikowaniu na studia wyższe, zwłaszcza w dziedzinach związanych z językiem, kulturą lub międzynarodowymi relacjami, ale nie tylko. Umiejętność formalnego posługiwania się każdym dodatkowym językiem, potwierdzona odpowiednimi certyfikatami jest zawsze dobrze widziana w listach motywacyjnych (ang. personal statements) podczas procesu rekrutacyjnego. Jest to także dodatkowy atut w CV podczas poszukiwania pracy.
  • Utrzymanie kontaktu z Polską i bliskimi z kraju pochodzenia: umiejętne posługiwanie się językiem polskim pozwoli na utrzymanie i kultywowanie więzi rodzinnych z krewnymi w Polsce.
  • Podniesienie pewności siebie: umiejętność swobodnego wyrażania nie tylko otwiera przed człowiekiem nowe perspektywy zawodowe i edukacyjne. Podnosi też pewność siebie oraz umiejętność budowania i rozumienia relacji międzyludzkich.
{"register":{"columns":[]}}