Deklaracja
Oświadczenie w sprawie dostępności
Oświadczenie o dostępności serwisu internetowego Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie zostało sporządzone zgodnie z Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.
Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych (Dz.U. 2019 poz. 848) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2017 poz. 2247).
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności cyfrowej ma zastosowanie do strony internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.
Data publikacji strony internetowej: 2021-09-24
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021-09-24
Status pod względem zgodności
Niniejsza strona internetowa jest w pełni zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 2021-09-24 na podstawie samooceny dokonanej przez organ sektora publicznego, która dotyczyła dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r.
Deklaracja została poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2023-03-23
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie
ul. Nowy Świat 3
20-418 Lublin
tel. 81 532 06 15, 81 532 13 45; fax. 81 532 23 59
e-mail: sekretariat@wijhars.lublin.pl
Osobą odpowiedzialną jest Ireneusz Chudzik
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać:
- dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem,
- wskazanie strony internetowej lub elementu strony, której żądanie dotyczy,
- wskazanie sposobu kontaktu,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli w żądaniu jest zgłoszona potrzeba otrzymania informacji w formie alternatywnej.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Rozpatrzenie wniosku/żądania powinno nastąpić niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, zostanie niezwłocznie przekazana informacja o przyczynach opóźnienia oraz termin, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, zostanie zaproponowany alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej lub odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu, żądający może złożyć skargę na takie działanie pocztą lub drogą elektroniczną. Skarga ta zostanie rozpatrzona w oparciu o przepisy działu VIII Kodeksu postępowania administracyjnego.
W przypadku niezadowalającej odpowiedzi uwagi można zgłosić do Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych mieści się w budynku przy ulicy Nowy Świat 3 w Lublinie. Budynek posiada 2 piętra,
Do budynku prowadzą 2 wejścia. Pierwsze wejście (wejście główne) znajduje się od głównej ulicy - Nowy Świat, drugie wejście znajduje się od tyłu budynku od strony parkingu. Oba wejścia są na parterze. Od strony ulicy Nowy Świat jest chodnik w postaci kostki brukowej, który ciągnie się aż do głównego wejścia i nie powoduje utrudnień dla osób niepełnosprawnych . Od tylnej część budynku gdzie znajduje się parking na któym są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych kierujących pojazdami w odległości ok. 10 metrów od budynku. Parking jest utwardzony. Przy wejściach z obu stron budynku jest umieszczony domofon. Wejście do budynku możliwe poprzez sygnalizowanie domofonem i otwieranie drzwi przez Sekretariat WIJHARS. Drzwi wejściowe posiadają mechanizm samozamykający co może stanowić utrudnienie osobom na wózkach inwalidzkich.
Dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich możliwy jest jedynie na parterze- budynek nie posiada windy. Na parterze jest miejsce- stolik z możliwością obsługi interesanta. Na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na ścianie sąumieszczone tablice informacyjne na jednej z nich jest opis numeru pokoju, piętra oraz stanowisko pracownika. Na drufiej tablicy są wywieszone ogłoszenia numery telefonów.
Informacje dodatkowe
Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie dokłada wszelkich starań, aby użytkownicy strony internetowej mieli pełny dostęp do jej treści, mogli te treści zrozumieć oraz aby wygodna nawigacja umożliwiała logiczne i intuicyjne korzystanie z serwisu. Staramy się na bieżąco usuwać stwierdzone bariery dostępności niniejszej strony internetowej.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Nie zawiera ona żadnych skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informujemy, że obecnie nie udostępniamy tłumaczeń na język migowy za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
- do budynku i pomieszczeń Inspektoratu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem,
- w Inspektoracie nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących,
- osoby ze szczególnymi potrzebami mają zapewnioną ewakuację poprzez: komunikaty dźwiękowe, oznaczenia dróg ewakuacyjnych
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.