W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udaremniona jazda na „podwójnym gazie"

17.07.2023

W trakcie kolejnej odsłony akcji badania trzeźwości na Mazowszu zostało skontrolowanych blisko pół tysiąca kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Mazowieccy inspektorzy wykluczyli z ruchu dwóch uczestnika ruchu w stanie nietrzeźwości oraz jednego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. „Niechlubny Rekordzista” w poniedziałkowej akcji miał 0,8 promila w wydychanym powietrzu.

badanie trzeźwości na Mazowszu

W poniedziałek (17 lipca) od wczesnych godzin porannych, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości na drogach ekspresowych, krajowych
i wojewódzkich na Mazowszu. W trakcie kilkugodzinnych działań, przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi 459 kierowców samochodów ciężarowych, busów i autobusów.

Na krajowej „siódemce”, w okolicach Grójca, patrol ITD zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika, kierowany przez obywatela Polski, który
w trakcie kontroli „wydmuchał” 0,8 ‰, należy tu zaznaczyć, że kierowcy udaremniono dalszą jazdę po przejechaniu już blisko 100 km.

Drugi z kierujących, któremu urządzenie „pomiarowe” wskazało stan nietrzeźwości poruszał się drogą krajową nr 2 pokonał trasę około 50 kilometrów zanim został zatrzymany
w miejscowości Marysin, miał 0,65 ‰ w wydychanym powietrzu. Kierowca tak jak
w pierwszym przypadku obywatel Polski i zespół pojazdów należy do polskiego przewoźnika.

Trzeci przypadek to kierujący pojazdu ciężarowego zatrzymany na obwodnicy Płocka, którego wynik nieznacznie poniżej progu nietrzeźwości, zakwalifikowano jako stan nietrzeźwości, urządzenie wskazało wynik 0,4 ‰.

Nietrzeźwych kierowców oraz kierowcę w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Kontrola trzeźwości przeprowadzana jest cyklicznie ma na celu wyeliminowanie zagrożenia jakie stwarzają kierowcy, którzy „za kółko” siadają na „podwójnym gazie”.

Przypominamy!!!!!

Jazda pod wpływem alkoholu dla kierowcy może zakończyć się:

  • grzywną,
  • zakazem prowadzenia pojazdów,
  • ograniczeniem wolności,
  • pozbawieniem wolności – karą więzienia.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}