W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Chirurgiczna asysta lekarza

Projekt nr FERS.01.13-IP.07-0001/24 Szkolenie specjalizacyjne dla ratowników medycznych oraz pielęgniarek – chirurgiczna asysta lekarza w ramach Działania FERS.01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Projekt ma na celu dofinansowanie kontynuacji szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza dla 15 uczestników, którzy rozpoczęli szkolenie specjalizacyjne w ramach projektu POWER REACT EU nr POWR.07.01.00-00-0007/22 pn. „Pilotażowy program szkolenia specjalizacyjnego dla ratowników medycznych, pielęgniarek i fizjoterapeutów – chirurgiczna asysta lekarza”, co przyczyni się do wzbogacenia systemu opieki zdrowotnej o wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną, która zdobędzie wiedzę i umiejętności w wykonywaniu dodatkowych czynności zawodowych.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych pielęgniarek i ratowników medycznych poprzez kontynuację realizacji programu szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie.

Głównym działaniem w projekcie jest zrealizowanie poszczególnych modułów szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza.

Kto może złożyć wniosek o udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do 15 uczestników (ratowników medycznych, pielęgniarek). Do rekrutacji do projektu mogą przystąpić, osoby, które rozpoczęły realizację szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza w ramach projektu POWER REACT EU nr POWR.07.01.00-00-0007/22.

Kto realizuje projekt?
Projekt realizowany jest przez Departament Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia.

Jakie są główne etapy projektu?
Zasadnicze etapy projektu to realizacja szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza zgodnie z programem szkolenia specjalizacyjnego.

Jaki jest okres realizacji projektu?
Okres realizacji projektu:  od 01.01.2024 r. do 31.12.2025 r.

Szkolenie specjalizacyjne będzie realizowane przez 5 jednostek szkolących, które zostaną wybrane zgodnie z ustawą z dnia  11 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych.

Jakie jest źródło finansowania projektu?
Projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działania 01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia.

Wartość projektu: 2 256 833,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich (EFS+): 1 862 338,59 zł

Jakie obowiązują Zasady przetwarzania danych osobowych w związku z realizacją projektu?
W związku z przystąpieniem uczestnika do projektu składa on oświadczenie uwzględniające obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO).

Zgłaszanie niezgodności w realizacji Projektu lub niezgodności działań Beneficjenta z KPON
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1) poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa;

2) skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Zdrowia.

Kontakt:
e-mail: chal@mz.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}