W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Decyzja o dofinansowaniu projektu pn. Wsparcie wdrożenia jedenastej rewizji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) w polskim systemie ochrony zdrowia (II etap prac)

Wsparcie wdrożenia jedenastej rewizji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) w polskim systemie ochrony zdrowia (II etap prac)

Dnia 11 października 2024 r. podpisano decyzję o dofinansowaniu projektu pn. Wsparcie wdrożenia jedenastej rewizji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) w polskim systemie ochrony zdrowia (II etap prac) realizowanego przez Departament Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia w partnerstwie z Głównym Urzędem Statystycznym, Centrum e-Zdrowia, Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Informacje nt. projektu:

Działanie: 04.15 Skuteczny i odporny system ochrony zdrowia

Decyzja: FERS.04.15-IP.07-0004/24-00 dla projektu nr FERS.04.15-IP.07-0004/24

Beneficjent: Departament Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia w partnerstwie z Głównym Urzędem Statystycznym, Centrum e-Zdrowia, Agencją Oceny Technologii Medycznych  i Taryfikacji oraz Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Kwota całkowita projektu: 17 974 198,44 PLN

Kwota Wkładu Funduszy Europejskich 14 832 308,55 PLN

Cel projektu: wsparcie wdrożenia jedenastej rewizji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) do systemu ochrony zdrowia w Polsce poprzez opracowanie zestawu kodów ICD-11; zastosowanie ICD-11 do określania przyczyn zgonów; umożliwieniu użytkownikom ICD-11 uzyskania wiedzy i nabycia umiejętności posługiwania się tą rewizją i jej aktualizacjami we wszystkich dziedzinach medycyny; przygotowaniu koncepcji sprawowania przez CMKP pieczy nad aktualizacjami ICD-11 oraz upowszechnianiem wiedzy o nich; aktualizacji, dostosowaniu i udostępnieniu na polskich wersjach narzędzi informatycznych WHO przetłumaczonej na język polski elektronicznej wersji ICD-11 udostępnionej przez WHO.

Grupa docelowa i zakres wsparcia: projekt skierowany jest do przedstawicieli zawodów medycznych korzystających z ICD-10 i przygotowujących się do korzystania z ICD-11 oraz przedstawicieli zawodów niemedycznych zaangażowanych w przygotowanie do korzystania z ICD-11. Planowane wsparcie w zakresie przeprowadzenia szkoleń elearningowych (min. 2000 uczestników w okresie realizacji projektu) i warsztatów stacjonarnych lub online (min. 10 warsztatów dla łącznie min. 450 uczestników) dla grup docelowych oraz wsparcie przyszłych użytkowników ICD-11 w zakresie zagadnień technicznych związanych z wdrożeniem do polskiego systemu ochrony zdrowia ICD-11. 

 

#FunfduszeEuropejskie #FunduszeUE

{"register":{"columns":[]}}