W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania „Onkologia – włącz medyczną pasję!”

10.10.2022

Ruszamy z kampanią „Onkologia – włącz medyczną pasję!”. Ma ona zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru tej prestiżowej, ambitnej i niezwykle ważnej społecznie specjalizacji. "Nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest, by onkologię wybierało jak najwięcej osób" - mówił minister Adam Niedzielski podczas konferencji inaugurującej kampanię.

ONkologia - włącz medyczną pasję

Onkologia to dziedzina medycyny, która daje ogromne możliwości - nie tylko leczenia pacjentów, ale także prowadzenia działalności naukowej, badań klinicznych, współpracy międzynarodowej. Argumentem przemawiającym za wyborem przez lekarzy tej specjalizacji może być również korzystanie z innowacyjnych rozwiązań i zdobyczy nowych technologii.

Mimo wymienionych tylko przykładowo niekwestionowanych atutów tej ważnej społecznie dziedziny, w naszym kraju brakuje onkologów. Obecnie zajętych jest zaledwie 60 proc. miejsc na tej specjalizacji. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!” realizowaną w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Elementami kampanii są m.in. materiały filmowe, w których głos zabierają specjaliści z dziedzin onkologicznych, studenci i pacjenci, a także artykuły – wywiady z ekspertami w dziedzinie onkologii. Materiały te są na stronie: https://bit.ly/ONkologia.

Dla wielu wybitnych lekarzy onkologia to więcej niż praca. Tak nazwaliśmy filmowe spotkania z inspirującymi onkologami, którzy opowiadają o swojej pracy, najciekawszych jej aspektach oraz możliwościach.

„170 tysięcy powodów” to z kolei cykl filmowy przedstawiający historie pacjentów, którzy życie i zdrowie zawdzięczają lekarzom onkologom. W Polsce rocznie około 170 tys. osób słyszy diagnozę rak. Każda z tych osób to powód, by zostać onkologiem.

Jednym z elementów kampanii jest również viral, który w mocny, przemawiający do wyobraźni sposób pokazuje zatrważające prognozy dotyczące nowotworów w Polsce. Wybierając onkologię jako drogę zawodową można je zmienić.

W ramach kampanii realizowany jest także reportaż „Onkolog, czyli kto?”, który wyjaśni na czym dokładnie polega praca specjalistów z dziedzin onkologicznych. Natomiast w cyklu filmów „Onkolodzy na start!” rezydenci i mentorzy opowiedzą o początkach pracy w zawodzie onkologa oraz o możliwościach rozwoju.

Wspólnie z platformą medyczną Remedium, zrealizujemy w październiku webinar. Młodzi ludzie będą mogli zadawać nurtujące ich pytania, a odpowiedzą na nie eksperci z zakresu onkologii klinicznej, radioterapii oraz chirurgii onkologicznej.

Wszystkie materiały kampanii można znaleźć na stronie internetowej: https://bit.ly/ONkologia. Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania!

{"register":{"columns":[]}}