W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Laureaci

2024

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pan Dr hab. n. med. prof. UM Dariusz Timler - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej, Prodziekan ds. Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. Organizacyjnych i Kierunku Ratownictwo Medyczne, Kierownik Zakładu Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof, Kierownik Uczelnianego Laboratorium Dydaktyki Medycyny Stanów Nagłych, Kierownik Katedry Medycyny Ratunkowej Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Kieruje również Uniwersyteckim Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi. Jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej w kadencji 2023-2027. Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego filia Łódź (HEMS od 2004 r. do 2020 r.). Jest redaktorem tematycznym (medycyny ratunkowej) w czasopiśmie naukowym „Emergency Medical Service”. Laureat jest członkiem grupy ekspertów kształtującym program specjalizacji z medycyny ratunkowej oraz członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej z medycyny ratunkowej. Prof. Dariusz Timler opiniuje jako biegły również sprawy sądowe dotyczące ratownictwa medycznego. Brał udział jako Sędzia Główny w Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Medycznym.
  • Pan Daniel Celiński - od 2007 r. świadczyusługi medyczne w SP ZOZ „RM Meditrans” SPRiTS w Siedlcach jako ratownik medyczny w zespołach ratownictwa medycznego S i P, dyspozytor medyczny, audytor zespołów ratownictwa medycznego, instruktor symulacji medycznych oraz kierownik Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego Siedleckiego Pogotowia Ratunkowego. W przeszłości także członek załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W 2019 r.uzyskał tytuł dr.n. med. in.ozdr., a w 2020 r.ukończył studia podyplomowe z zakresuzarządzania w ochronie zdrowia. Jest instruktorem AHA oraz PALS. Od 2014 r. jest zatrudniony w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy. Laureat wprowadził wiele nowatorskich rozwiązań służących doskonaleniu jakości świadczonych usług medycznych, jak chociażby wewnętrzny audyt pracowników medycznych podczas wykonywania medycznych czynności ratunkowych. Wdrożył także program do archiwizacji zapisów elektrokardiogramu uzyskanych podczas interwencji ZRM. Pan Daniel Celiński jest autorem programu służącego do dokonywania zamówień oraz rozchodu leków i środków medycznych do poszczególnych miejsc wyczekiwania oraz aplikacji do cyfrowej ewidencji inadzorunad przeglądami technicznymi urządzeńznajdujących sięna wyposażeniuambulansu.

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pani Alicja Ciechan - doktornauk medycznychz 44 –letnim stażem pracy. Zatrudniona w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa. Ceniony lekarz o wysokich kwalifikacjach zawodowych – specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, medycyny ratunkowej, zdrowia publicznego i organizacji ochrony zdrowia. Koordynuje i nadzoruje całokształt zadań Pogotowia z zakresu działalności medycznej. Realizuje zadania o ogromnym znaczeniu i wadze dla województwa lubelskiego, pełni nadzór nad przestrzeganiem praw pacjenta, opracowywaniem i wdrażaniem procedur medycznych, udoskonalaniem i usprawnianiem udzielania świadczeń zdrowotnych. Zarządza Ośrodkiem Szkoleniowym, którego głównym celem jest organizowanie szkoleń z zakresu pomocy medycznej i przedmedycznej. W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy na przejściach granicznych, uruchomiła punkty, w których uchodźcy mogli uzyskać pomoc medyczną. W latach 2006-2018 pełniła funkcje koordynatora medycznego Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym i Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym

2023

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pan Krzysztof Wilczek - ratownik medyczny pracujący od 1999 r. w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym. Od wielu lat działający społecznie na rzecz poprawy świadomości społecznej dotyczącej organizacji  ratownictwa medycznego i nauki pierwszej pomocy. Jest wieloletnim wolontariuszem nauki pierwszej pomocy w szkołach, zakładach pracy, sołectwach, domach opieki, itp. Organizował cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla osób niepełnosprawnych oraz trzy edycje Mistrzostw Polski dla Osób Niepełnosprawnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy Współorganizował Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym oraz wielokrotnie występował w roli sędziego Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Szkolił i przygotowywał studentów niemedycznych z zakresu pierwszej pomocy oraz organizacji Mistrzostw Polski. Zorganizował pierwszy punkt pobierania wymazów w trakcie pandemii Covid -19 w ramach wolontariatu. Zajmował się przygotowaniem logistycznym i załadunkiem pomocy materialnej oraz medycznej dla osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Współorganizował konferencje i wykładał na seminariach z dziedziny ratownictwa medycznego. Zajmuje się  działalnością społeczną na rzecz poprawy jakości udzielanych świadczeń w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (szkolenia kadry medycznej, udział w badanych dotyczących sprzętu i taboru
    medycznego).

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Sławomir Butkiewicz - Zastępca Szefa Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej, kierujący Centrum Koordynacji Zespołu, emerytowany oficer Centralnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji BOA w stopniu podinspektora oraz ratownik medyczny, który odbył liczne szkolenia krajowe i zagraniczne z zakresu ratownictwa medycznego i medycyny pola walki. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych z zakresu ratownictwa medycznego. Pełnił funkcję koordynatora ratownictwa medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie (obecnie Państwowy Instytut Medyczny) oraz funkcję koordynatora ds. ratownictwa w szpitalu na terenie Stadionu Narodowego w czasie pandemii COVID-19. Obecnie pełni również funkcję Koordynatora Medycznego Stadionu Narodowego i jest odpowiedzialny za przygotowanie zabezpieczenia medycznego Stadionu podczas imprez masowych. Brał także udział w misji ewakuacyjnej w Afganistanie z lotniska w Kabulu, realizując zadania zabezpieczenia medycznego polskiej misji i osób ewakuowanych. Pracował przy tworzeniu i obsłudze pociągu medycznego służącego do ewakuacji obywateli Ukrainy do Polski. Wziął udział w 10 misjach Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej m.in. w Chorwacji po wypadku autokaru z polskimi turystami, w Turcji po trzęsieniu ziemi, w Ukrainie wspierając tamtejszą służbę zdrowia, ale też szkoląc ukraińskich medyków przed wyruszeniem na front.

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pan Jakub Dzik - długoletni pracownik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, od 2010 r. związany bezpośrednio z nadzorowaniem i koordynacją zadań wynikających z ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym na terenie województwa podkarpackiego. Początkowo jako inspektor, zastępca kierownika i zastępca Dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w urzędzie, a w momencie utworzenia nowej, wyodrębnionej komórki organizacyjnej od 2022 r. Dyrektor wydziału ratownictwa medycznego i powiadamiania ratunkowego. Pan Jakub Dzik jest odpowiedzialny za zarządzanie oddziałem Ratownictwa Medycznego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Dyspozytorni Medycznej oraz sprawami łączności i teleinformatyki. Współorganizator regularnych działań mających na celu minimalizowanie skutków wystąpienia pandemii w województwie podkarpackim, co Najwyższa Izba Kontroli oceniła bez zastrzeżeń w ramach prowadzonej kontroli. Koordynator i nadzorca działań i wytycznych związanych z zabezpieczeniem systemu ratownictwa medycznego w związku z trwającym konfliktem zbrojnym, polegających na zapewnieniu między innymi obsługi ruchu migracyjnego w punktach recepcyjnych i na przejściach granicznych, a także uruchamianiu dodatkowych Zespołów Ratownictwa  Medycznego i zabezpieczaniu transportów poszkodowanych z terenu Ukrainy.

2022

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pan Marcin Podgórski – czynny ratownik medyczny, od ponad 19 lat związany z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a od 2012 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora ds.  ratownictwa medycznego, organizacji i planowania w Centrali LPR. Od wielu lat jest czynnym instruktorem ACLS, PALS, TCCC, PHTLS. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne zarówno w pracy w zespołach ratownictwa medycznego, na oddziałach intensywnej terapii i centrum leczenia urazów wielonarządowych. Od ponad 7 lat przekazuje wiedzę studentom kierunków ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa na uczelniach wyższych, w tym od 2018 roku w Zakładzie Ratownictwa Medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego LPR.

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Wojsko Polskie – realizując swoją misję zapewnienia bezpieczeństwa Ojczyźnie i jej obywatelom, zaangażowało się w walkę z pandemią COVID-19. Żołnierze wojsk operacyjnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, wojskowej służby zdrowia, a także pracownicy cywilni resortu obrony narodowej wspierali cywilne instytucje swoim zaangażowaniem, doświadczeniem oraz poświęceniem. W tym trudnym czasie żołnierze po raz kolejny sprawdzili się i pokazali że każdy może na nich liczyć. Byli wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc. W okresie pandemicznym wojskowe ciężarówki transportowały zaopatrzenie dla Służby Zdrowia, zauważalni byli wojskowi chemicy prowadzący dezynfekcję czy członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej pomagający w szpitalach. Wojskowy mundur w czasie pandemii był symbolem wsparcia i bezpieczeństwa.

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pan Jan Kawulok – Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, który od prawie trzydziestu pięciu lat, zajmuje się organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia. Aktywnie uczestniczy w pracach Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Oprócz działalności zawodowej Jan Kawulok angażuje się mocno w działalność samorządów. Od roku 2006 jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Przez cały ten okres zajmuje się problematyką ochrony zdrowia pracując w Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Śląskiego. W województwie śląskim jest osobą o najdłuższym stażu pracy w zakresie kierowania placówkami ochrony zdrowia. Jan Kawulok jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego również o najdłuższym stażu (16 lat - 4 kadencje).

2021

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pan Łukasz Moskal - ratownik medyczny z ponad 10 letnim stażem i pasją do ratowania ludzkiego życia, zatrudniony w SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich. Jest współtwórcą projektu „wie DZA 112 Zarażamy ratownictwem!” oraz uczestnikiem Polsko – Czeskiego projektu - „ Jak ratujecie u Was”.

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan dr hab. Jacek Smereka –prof. UMW, lekarz specjalista medycyny ratunkowej oraz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Od prawie 30 lat nauczyciel akademicki, zatrudniony na stanowisku profesora na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Kieruje Katedrą i Zakładem Ratownictwa Medycznego. Wykształcił wiele pokoleń ratowników medycznych.

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pan Jan Gessek - absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy, ratownik medyczny i przede wszystkim ekspert w zakresie zdrowia publicznego. Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i były Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia. Od wielu lat zaangażowany w działalność na rzecz ratowników medycznych. Wieloletni członek Zarządu Polskiej Rady Ratowników Medycznych oraz Polskiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych. Organizator wielu sympozjów i konferencji naukowych.

2020

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pani Jolanta Majer - lekarz, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz specjalista z zakresu medycyny ratunkowej, Konsultant Województwa Śląskiego w dziedzinie Medycyny Ratunkowej
  • Pan Jarosław Luboński - lekarz koordynator Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Krzysztof Kuriata - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
     
  • Pan Łukasz Szarpak – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Katastrof, Prorektor ds. Naukowych i Współpracy Międzynarodowej Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, biegły sądowy w zakresie medycyny ratunkowej.

W roku 2020 Nagroda Ministra Zdrowia im. bł. Gerarda została przyznana jedynie w dwóch ww. kategoriach.

2019

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pan Klaudiusz Nadolny - ratownik medyczny, członek zespołu ratownictwa medycznego, dyspozytor medyczny w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach, członek wielu europejskich i polskich towarzystw naukowych

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pan Wojciech Waligóra - wieloletni dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

2018

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Senator RP Waldemar Kraska – Lekarz chirurg, koordynator medyczny i lekarz systemu w zespole specjalistycznym

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pani Anna Majka – Pielęgniarka, członek zespołu ratownictwa medycznego w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, instruktor Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pan Bogdan Kalicki – Lekarz i Dyrektor SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku

2017

Kategoria lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny:

  • Pani Edyta Wcisło – Przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Piotr Skworzec – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Pani Mirosława Stocka-Mirońska – Naczelnik Wydziału Ratownictwa Medycznego Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności Ministerstwa Zdrowia

2016

Kategoria osobowość systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Krzysztof Wiśniewski – ratownik medyczny

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan prof. dr hab. n. med. Jerzy Robert Ładny – Konsultant Krajowy ds. Medycyny Ratunkowej

2015

Kategoria osobowość systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Wincenty Mazurec – Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Artur Borowicz – Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

2014

Kategoria osobowość systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Pan Robert Sowiński

Kategoria osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne:

  • Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II

2013

Kategoria osoby i instytucje wspierające:

  • Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Zdzisław Kulesza – dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie

Kategoria lekarz systemu PRM, pielęgniarka systemu PRM, ratownik medyczny:

  • Sylwia Juszkiewicz – pielęgniarka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

2012

Kategoria osoby i instytucje wspierające:

  • Ewa Kopacz – Marszałek Sejmu RP

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Roman Pałka – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Kategoria lekarz systemu PRM – pielęgniarka systemu PRM, ratownik medyczny:

  •  prof. Juliusz Jakubaszko – prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej

2011

Kategoria osoby i instytucje wspierające:

  • Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ Solidarność

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Stanisław Florek – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach

Kategoria lekarz systemu PRM, pielęgniarka systemu PRM, ratownik medyczny:

  • dr Artur Tarasiewicz – ordynator szpitalnego oddziału ratunkowego Pleszewskiego Centrum Medycznego

2010

Kategoria osoby i instytucje wspierające:

  • Krzysztof Kwiatkowski – Minister Sprawiedliwości

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Marek Myszkowski – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie

Kategoria lekarz systemu PRM, pielęgniarka systemu PRM, ratownik medyczny:

  • Małgorzata Popławska – dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

2009

Kategoria osoby i instytucje wspierające:

  • ksiądz prałat Henryk Błaszczyk – duszpasterz ratownictwa medycznego

Kategoria zarządzanie ratownictwem:

  • Robert Gałązkowski – dyrektor SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Kategoria lekarz systemu PRM, pielęgniarka systemu PRM, ratownik medyczny:

  •  dr Andrzej Nabzdyk – lekarz pracujący w SP ZOZ Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.10.2024 17:59 Zofia Kielmas
Pierwsza publikacja:
15.10.2018 12:09 Mateusz Klimczak
{"register":{"columns":[]}}