W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia [zakończone].

28.12.2022

Ministerstwo Zdrowia (Departament Rozwoju Kadr Medycznych) od 31 grudnia 2019 r. do 30 listopada 2023 r. realizowało projekt pozakonkursowy pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia”.

Głównym celem projektu było opracowanie i pilotażowe wdrożenie w okresie realizacji projektu modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia. Głównym rezultatem, który planowano osiągnąć dzięki realizacji projektu, było podniesienie kompetencji osób zatrudnionych na stanowiskach administracyjnych w podmiotach leczniczych w zakresie m.in. prowadzenia dokumentacji medycznej. Projekt skierowany był do osób wykonujących czynności administracyjne w podmiotach leczniczych, w tym głównie osób wykonujących zadania związane m.in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

Do głównych zadań realizowanych w projekcie należało:

1. Wypracowanie modelu szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m.in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

2. Pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m.in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

3. Ewaluacja szkolenia do pracy na stanowisku sekretarki/rza medycznej/ego lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m.in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

4. Przeprowadzenie szkoleń z medycznego języka angielskiego dla pracowników administracyjnych podmiotów leczniczych i innych pracowników, którzy realizują zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

Finansowanie

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 (Działanie 5.2 Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych). Budżet projektu wynosił 5 661 418,40 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosiło 4 771 443,43 zł.

Osiągnięte wskaźniki

W ramach realizacji projektu osiągnięto następujące wskaźniki:

- opracowano i wdrożono model szkolenia (wraz z programem szkolenia, skryptem szkoleniowym i testem wiedzy) do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 100%),

- przeprowadzono łącznie 42 szkolenia w oparciu o model szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 123,53%)

- przeszkolono 986 osób w ramach szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 98,6%),

- przeprowadzono badanie ewaluacyjne dotyczące pilotażowo wdrażanego modelu szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 100%),

- w ramach projektu 972 pracowników podmiotów leczniczych, w tym administracji systemu ochrony zdrowia, dzięki EFS podniosło kompetencje w zakresie zarządzania i kontroli (realizacja wskaźnika – 114,35%),

- przeprowadzono łącznie 54 szkolenia z medycznego języka angielskiego dla pracowników administracyjnych podmiotów leczniczych i innych pracowników, którzy realizują zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 158,82%),

- przeszkolono 500 osób w ramach szkolenia z medycznego języka angielskiego dla pracowników administracyjnych podmiotów leczniczych i innych pracowników, którzy realizują zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej (realizacja wskaźnika – 100%).

{"register":{"columns":[]}}