W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pola nadziei

09.10.2022

Na zdjęciu uczniowie wolontariatu, w tle drzewa.

Pierwsze Pola Nadziei przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie pojawiły dwa lata temu. Z sadzonek wyrosły piękne żonkile, które mogliśmy rozdawać podczas wiosennej akcji Pola Nadziei. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć nasze Pole i wzbogaciliśmy je o 20 nowych sadzonek, które otrzymaliśmy z koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. W piątek, 7 października nasi wolontariusze ochoczo    i z zaangażowaniem przystąpili do pracy, czego dowodem są załączone: filmik i zdjęcia.
Pola Nadziei to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, a także szerzenie tej pięknej idei oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.
Przygotowania do tej akcji rozpoczynają się już wczesną jesienią, kiedy wolontariusze sadzą cebulki żonkili i tworzą z nich Pola Nadziei.
Dlaczego żonkile? Kwiaty te są symbolem nadziei - przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamiają nam wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiego życia.
Wiosną, kiedy żonkile zaczynają rozkwitać, wolontariuszy spotkać możemy na ulicach, w centrach handlowych, rozdają te piękne kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w koszalińskim Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.
Teraz czekamy do wiosny i przystępujemy do kolejnego etapu tej pięknej idei.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}