W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy wieloletnią Dyrektor Naszej Szkoły, Małgorzatę Wozaczyńską

06.09.2024

zdjęcie czarnobiałe byłej dyrektor ZPSM, obok napis.

Dyrekcja, Pracownicy (dawni i obecni) oraz cała Społeczność Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie z głębokim smutkiem i żalem przyjęli wiadomość o śmierci wieloletniej Dyrektor Naszej Szkoły, Małgorzaty Wozaczyńskiej.

Jej odejście dotknęło i poruszyło nas wszystkich. Żegnamy Ją z wielkim smutkiem.
Rodzinie i Bliskim Pani Dyrektor składamy wyrazy głębokiego współczucia.


MAŁGORZATA WOZACZYŃSKA
nauczycielka historii muzyki w latach 1992 – 2011 Dyrektor ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie

Ukończyła studia magisterskie w zakresie muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, tam też uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Była nauczycielką historii muzyki z literaturą muzyczną i dyrektorem jednego z największych zespołów szkół muzycznych w Polsce. Pracowała też jako nauczyciel akademicki.
Stale dążyła do podwyższania kwalifikacji i doskonaliła się zawodowo. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi i kulturalnymi, uzyskała kwalifikacje eksperta MEN i egzaminatora maturalnego OKE w Poznaniu z historii muzyki.
Była nauczycielem stale poszukującym innych, ciekawych form pracy, metod  i źródeł inspiracji. Czynnie uczestniczyła w konferencjach naukowych, była promotorem i recenzentem prac magisterskich studentów akademii muzycznych. Posiadała w dorobku liczne publikacje, w tym podręczniki do nauczania historii muzyki: Muzyka średniowiecza i Muzyka renesansu, była również autorką programów nauczania.
Jako dyrektor ZPSM Małgorzata Wozaczyńska podjęła szereg przedsięwzięć, wpływających na istotną poprawę warunków pracy. Znacząco rozwinęła aktywność nauczycieli i uczniów, w tym współpracę z zagranicą, nie tylko w ramach unijnych programów Socrates--Comenius i Wyszehrad, ale też poprzez organizację koncertów i konsultacji muzyków z zagranicy oraz wyjazdów uczniów na zagraniczne konkursy i koncerty. Inicjowała i współorganizowała wiele imprez pod patronatem MKiDN oraz CEA, m.in. Międzynarodowe Dni Muzyki Perkusyjnej „Perkusja solo i w zespole” oraz Ogólnopolski Kurs Interpretacji Muzyki Organowej.
Jej znaczący dorobek zawodowy został potwierdzony licznymi odznaczeniami i nagrodami. Przede wszystkim jednak wychowała i ukształtowała wiele pokoleń muzyków, nie tylko instrumentalistów, ale też dydaktyków, którzy podążali wyznaczoną przez Nią ścieżką, między innymi jako kadra pedagogiczna koszalińskiej szkoły muzycznej. 

{"register":{"columns":[]}}