W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Noc Muzeów na Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych

18 maja w całej Polsce odbyła XX edycja Nocy Muzeów. W tym roku dołączyliśmy do akcji i otworzyliśmy dla zwiedzających bramę Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) w Różanie.

Uczestnicy Nocy Muzeów podczas zwiedzania Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych

Dla chętnych przygotowaliśmy trzy wejścia o 18:30, 20:00 i 21:30. Ostatnia grupa miała okazję zwiedzać składowisko po zmroku. 

Przewodnikami byli: Aneta Korczyc, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych i Jarosław Zygmunt, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Różańskiej, który mówił o historii fortu. 

Łącznie odwiedziło nas ponad 60 osób. Zwiedzający byli nie tylko z Różana i najbliższej okolicy, ale też z innych odległych zakątków Polski. Gościliśmy turystów m.in. z Łodzi i Trójmiasta.  

Kolejna okazja do zajrzenia za bramę KSOP już w lipcu. 

Historia Nocy Muzeów
Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. (źródło: wikipedia)
 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}