W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Rzeczpospolita Polska Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Portal zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum jako moduł Polskiej Platformy Medycznej

To projekt, który ma za zadanie stworzyć nowoczesne narzędzie zarządzania potencjałem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Portal zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum jako moduł Polskiej Platformy Medycznej

Cele:

Jego celem jest zwiększenie dostępności do zasobów nauki UJ CM poprzez ich zdeponowanie na serwerach projektowych w postaci elektronicznej i opatrzenie metadanymi, a także udostępnienie w ramach Polskiej Platformy Medycznej w formatach dostosowanych do przetwarzania maszynowego. Portal będzie konstruowany z uwzględnieniem działań i wyników projektu pn. Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym. Uzyskał on dofinansowanie w ramach Poddziałania 2.3.1. PO PC i ma za zadanie stworzenie fundamentu ogólnopolskiej bazy zasobów nauk medycznych.
 

Dzięki temu projektowi:

  • Podwyższą się standardy organizacji wiedzy o publikacjach, prowadzonych badaniach oraz osiągnięciach naukowych.
  • Zwiększy się dostępność do zasobów nauki UJ CM z zakresu medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, zdrowa środowiskowego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii oraz ochrony zdrowia.
  • Współpraca między ośrodkami naukowymi i przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego będzie ułatwiona dzięki stworzonej bazie ekspertów z różnych dziedzin medycyny.
  • Polepszy się jakość serwisów medycznej informacji naukowej i zdynamizowania procesu otwierania dostępu do zasobów nauki.
  • Otwarty zostanie dostęp do zasobów nauki z zakresu wszystkich aktywności badaczy UJ CM.
  • Podniesiona zostanie „widoczność” naukowego dorobku pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w ogólnych i specjalistycznych wyszukiwarkach oraz repozytoriach uniwersalnych i dziedzinowych, co pozytywnie wpłynie na efektywność działania całej uczelni.


Ponadto portal zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym UJ CM będzie stanowić autonomiczny - ze względu na specyfikę nauk medycznych - ale i komplementarny segment „Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego”.


Użytkownikami platformy są:

  • pracownicy naukowi i administracyjni,
  • doktoranci,
  • redakcje czasopism naukowych,
  • użytkownicy indywidualni (przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym: specjaliści z zakresu zdrowia publicznego, pracownicy laboratoriów badawczych, projektanci urządzeń rehabilitacyjnych, aparatury badawczej, firmy farmaceutyczne, biotechnologiczne, itp.).


Projekt w liczbach:

W ramach projektu zdigitalizowano i udostępniono on-line 5 001 dokumentów zawierających informacje sektora publicznego; utworzono 13 API i 7 baz danych on-line poprzez API, łącznie zdigitalizowano 0,05 TB informacji sektora publicznego, a udostępniono online 0,07 TB informacji sektora publicznego.

 

Link do platformy: https://portalwiedzy.cm-uj.krakow.pl

Dane projektu

Nazwa projektu: Portal zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum jako moduł Polskiej Platformy Medycznej

Beneficjent: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Finansowanie

Program: Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Działanie: 2.3. Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego, poddziałanie: 2.3.1. Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki

Wartość projektu: 6 151 033,25 zł

Wydatki kwalifikowalne: 6 151 033,25 zł

Wartość unijnego dofinansowania: 5 205 619,43 zł

 

{"register":{"columns":[]}}