W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Walczymy z wykluczeniem cyfrowym w naszym kraju

Podpisaliśmy umowy na szkolenia dla obywateli z zakresu e-kompetencji

Zakończenie zawierania umów o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach III naboru C.2.1.3

Jako jednostka wspierająca Krajowy Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności,  zakończyliśmy podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach Inwestycji C2.1.3: E-kompetencje w ramach naboru nr KPOD.05.08-IW.06-003/24 (obywatele).

Umiejętności cyfrowe są kluczowe

Obecnie, życie praktycznie każdego z nas, w dużym stopniu jest zależne od nowych technologii. W sieci opłacamy rachunki, robimy zakupy czy umawiamy wizyty do specjalistów. Niezbędne zatem jest, aby każdy, niezależnie od wieku, umiał sobie w takich sytuacjach poradzić samodzielnie.

Interwencja w zakresie kompetencji cyfrowych jest skierowana do pełnoletnich osób, które posiadają numer PESEL i stale zamieszkują na terenie naszego kraju. W zależności od potrzeb, uczestnicy szkoleń nabędą umiejętności cyfrowe w zakresie: korzystania z e-usług, załatwiania spraw administracyjnych, obsługi komputera i innych urządzeń cyfrowych, komunikacji online, korzystania z użytecznych narzędzi i aplikacji cyfrowych, korzystania ze środków identyfikacji elektronicznej, bezpiecznego i krytycznego korzystania z mediów cyfrowych, informacji i danych, bezpiecznych zakupów oraz innych transakcji w sieci.

Szkolenia w 6 województwach

Naszym celem jest wyrównanie szans wśród obywateli Polski. W związku z tym podpisaliśmy umowy na szkolenia w aż 6 województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

To 3 projekty, które pozytywnie wpłyną na rozwój kompetencji:

  • OBYWATEL CYFROWEJ PRZYSZŁOŚCI

Edukacja Bez Barier - Fundacja na rzecz rozwoju edukacji w Polsce podniesie poziom kompetencji wśród 7519 osób. Cykl szkoleń obejmie 550 grup, a ich temat będzie odpowiadał na rzeczywiste potrzeby i zainteresowania uczestników. Specjaliści przeprowadzą testy kompetencyjne, które określą poziom przyrostu wiedzy w wyniku zajęć.

  • „Aktywni Obywatele w Cyfrowym Świecie” projekt szkoleń cyfrowych dla obywateli województw Wielkopolskiego i Opolskiego

Fundacja Partycypacji Społecznej przeszkoli 7581 osób. Zajęcia będą prowadzone od października 2024 r. do marca 2025 r. na obszarze gmin woj. opolskiego i wielkopolskiego.

  • Cyfrowa Edukacja Obywateli

WARMIŃSKO - MAZURSKI ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W OLSZTYNIE rozwinie umiejętności cyfrowe wśród 2237 kobiet i 2064 mężczyzn. Szkolenia będą trwały do końca marca 2025 r. Obejmą m.in. sprawne i bezpieczne posługiwanie się profilem zaufanym, który jest niezbędny do korzystania z e-usług publicznych.

Nabyte umiejętności cyfrowe otworzą przez uczestnikami nowe możliwości związane m.in. z pracą zdalną, czynnym udziałem w życiu społecznym czy korzystaniem z e-usług. Przyczyni się to także do stworzenia zarówno na poziomie lokalnym, jak i ponadlokalnym popytu na Internet oraz TIK.

Umowy zawarliśmy z następującymi Ostatecznymi odbiorcami wsparcia:

LP

Numer wniosku o dofinansowanie

Obszar

Tytuł Przedsięwzięcia

Wnioskodawca

Dofinansowanie

1

KPOD.05.08-IW.06-0068/24

kujawsko-pomorskie, łódzkie

Obywatel cyfrowej przyszłości

Edukacja Bez Barier - Fundacja na rzecz rozwoju edukacji w Polsce

10 000 232,60

2

KPOD.05.08-IW.06-0069/24

opolskie, wielkopolskie

Aktywni Obywatele w Cyfrowym Świecie” projekt szkoleń cyfrowych dla obywateli województw Wielkopolskiego i Opolskiego

Fundacja Partycypacji Społecznej

10 652 298,50

3

KPOD.05.08-IW.06-0028/24

warmińsko-mazurskie, podlaskie

Cyfrowa Edukacja Obywateli

WARMIŃSKO - MAZURSKI ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W OLSZTYNIE

5 029 269,26

Serdecznie gratulujemy!

{"register":{"columns":[]}}