W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Blockchain w Centralnym Ośrodku Informatyki

14.02.2023

Skromne progi COI miały zaszczyt i przyjemność gościć Stowarzyszenie Blockchain Polska. Podczas spotkania można było zapoznać się z niesamowicie interesującymi prelekcjami, a także wymienić doświadczeniami i kontaktami.

Fotografia kolorowa. W centralnej części zdjęcia stoi mężczyzna wygłaszający prelekcję. To Błażej Adamczyk z Centralnego Ośrodku Informatyki. Za nim na ścianie wisi ekran, na którym u góry, na środku, wyświetla się logo Centralnego Ośrodka Informatyki. Pod nim jest wyśrodkowany napis białymi, wielkimi literami: „Tożsamość cyfrowa obywatela w kontekście blockchain i SSI”, a w prawym dolnym rogu ekranu, wyrównane do prawej, znajduje się nazwisko prelegenta. Na pierwszym planie widać trzy pierwsze rzędy siedzącej na czarnych krzesłach publiczności.

Stowarzyszenie Blockchain Polska (SBP) to organizacja non-profit, która jako cel stawia sobie zrzeszanie osób i organizacji, które mają związek z technologią blockchain (w dużym uproszczeniu: są to rozproszone bazy danych, tworzące swego rodzaju łańcuch).

Kto wystąpił podczas eventu

Stowarzyszenie swoją siedzibę ma w Poznaniu, a 8 lutego 2023 r. po raz pierwszy zorganizowało wydarzenie w Warszawie – na zaproszenie Tomasza Rychtera, dyrektora Pionu Innowacji i Jakości w COI. Dyrektor Rychter współotwierał spotkanie wraz z Marcinem Rzeteckim (prezesem Stowarzyszenia) i Maciejem Zaborowskim (członkiem wspierającym).

Głównym elementem wydarzenia były cztery prelekcje wygłoszone przez grono ekspertów:

  • Jakuba Żurawińskiego (Bitfold)
  • Jacka Pikula (Billon)
  • Michała Pierzgalskiego (Krajowa Izba Rozliczeniowa)
  • Błażeja Adamczyka (Centralny Ośrodek Informatyki)

W evencie uczestniczyło około 60 osób, które miały okazję zadać pytania odnoszące się do wystąpień na specjalnie zorganizowanym panelu Q&A (pytania i odpowiedzi). Biorąc pod uwagę frekwencję, widzimy, że zainteresowanie tego typu spotkaniami jest duże, dlatego też planujemy kolejne.

O wszystkich dowiecie się, obserwując profile w serwisie LinkedIn:

{"register":{"columns":[]}}