W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

3 medale dla Polaków w europejskich zawodach EuroSkills – gratulujemy!

27.09.2021

Od 22 do 26 września w austriackim Graz odbywał się największy europejski konkurs umiejętności branżowych Euroskills. Podczas zawodów uczestnicy walczyli o zaszczytny tytuł Mistrza Europy. Polskę reprezentowało 17 zawodników, którzy wystąpili w 16 konkurencjach. Polska drużyna zdobyła 3 medale. To najlepszy wynik w dotychczasowych zmaganiach Polaków.

3 medale dla Polaków w europejskich zawodach EuroSkills – gratulujemy!

Dekarstwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje elektryczne, meblarstwo, obsługa gości hotelowych, projektowanie graficzne, spawalnictwo, stolarstwo, układanie parkietów, technik laboratorium chemicznego, technologia mody, technologia pojazdów ciężkich, technologia samochodowa to konkurencje, w których brali udział reprezentanci naszego kraju. 

Nasi laureaci to: 

  • Michał Formela, województwo pomorskie, Żukowo, konkurencja spawalnictwo - brązowy medal
  • Piotr Glazik, województwo pomorskie, Włosienica, konkurencja florystyka – brązowy medal
  • Bartosz Wicherek, województwo lubuskie Gorzów Wielkopolski, konkurencja gotowanie – brązowy medal

EuroSkills – europejskie zawody umiejętności

EuroSkills to międzynarodowy konkurs, który odbywa się cyklicznie, co dwa lata. Jego głównym celem jest promowanie umiejętności zawodowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 19 krajów. Wystąpiło w sumie 400 zawodników w 48 konkurencjach. Zmagania zawodników obserwowało prawie 30 tysięcy osób, głównie uczniów szkół branżowych.

EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Międzynarodowe konkursy umiejętności zawodowych dają możliwość udziału zarówno uczniom szkół branżowych, techników, jak i studentom uczelni wyższych. To ogromna szansa dla zawodników, ponieważ zarówno etap treningu jak i zawody są niepowtarzalną szansą do nabycia nowych kompetencji i umiejętności. W gronie najlepszych zawodowców z całego świata uczestnicy mogą dzielić się swoim doświadczeniem i przenosić dobre praktyki na grunt lokalny. 

Do konkursu mogą zgłaszać się kandydaci, którzy poza spełnieniem wymogów formalnych posiadają rekomendację instytucji wspierającej, np. szkoły, uczelni, pracodawcy, stowarzyszenia branżowego, instytucji organizującej olimpiadę/turniej krajowy. Zadaniem instytucji jest wsparcie zawodnika w przygotowaniu we współpracy z trenerami, fachowcami/specjalistami z branży, zapewnienie infrastruktury  umożliwiającej trening do zawodów, wyznaczenie eksperta, który weźmie udział w konkursie i posiada odpowiednie kwalifikacje oraz wyposażenie zawodnika w niezbędne narzędzia wymagane przez Organizatora konkursu.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 

{"register":{"columns":[]}}