W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęły się „Dni Pamięci Pawiaka” 2020

07.10.2020

Rozpoczęły się „Dni Pamięci Pawiaka”. Wydarzenie każdego roku gromadzi byłych więźniów Pawiaka i ich rodziny, kombatantów, mieszkańców Warszawy oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem Dni Pamięci jest Muzeum Niepodległości w Warszawie. Tegoroczne uroczystości upamiętniające martyrologię i bohaterstwo osób osadzonych w murach dawnego więzienia potrwają do soboty, 10 października. Jedno z wydarzeń będzie miało miejsce w gmachu MEN. Zapraszamy do udziału!

Dni Pamięci Pawiaka 2020

Na program „Dni Pamięci Pawiaka” składają się lekcje muzealne, spotkania ze świadkami historii, wykłady historyków, projekcje filmów historycznych oraz spektakle historyczno-literackie w wykonaniu artystów scen warszawskich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy proszą, aby grupy szkolne, które są zainteresowane udziałem, dokonały wcześniej rezerwację kontaktując się z biurem Muzeum Więzienia Pawiak.

W czwartek, 8 października w Mauzoleum Walki i Męczeństwa, znajdującym się w gmachu MEN, będzie miał miejsce cykl trzech prezentacji historyczno-edukacyjnych „Niechaj tylko to jedno pamiętają o nas, żeśmy padli za wolność, aby była prawem…”.

Program tego wydarzenia przygotowali rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Pasjonatów Historii Warszawy 1939–1945 wraz z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prezentacja pokazuje historię okupowanej przez Niemców dzielnicy Warszawy oraz dzieje katowni gestapo w Al. Szucha 25. W rekonstrukcji wykorzystano oryginalne rekwizyty, m.in.: mundury, motocykle, samochody, zasieki z drutu kolczastego czy budkę wartowniczą.

Zachęcamy do zapoznania się z programem „Dni Pamięci Pawiaka”. Szczegóły na stronie.

Relację z wydarzeń można śledzić on-line na profilu Muzeum Niepodległości na Facebooku oraz YouTube.

Zapraszamy do udziału w „Dniach Pamięci Pawiaka”.

{"register":{"columns":[]}}