W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działalność Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW – konferencja z udziałem ministra Przemysława Czarnka

23.02.2023

Minister Edukacji i Nauki uczestniczył w podsumowaniu działalności Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w zakresie kształcenia studentów i doktorantów z Afryki.

Minister Czarnek podaje rękę czarnoskóremu mężczyźnie w ciemnej marynarce, obok nich stoi dwóch mężczyzn, za nimi niebieska ściana w napisem UKSW.

– Warto pomagać, trzeba pomagać. Trzeba pomagać mądrze tam na miejscu, również zajmując się problemami, które realizujemy tutaj w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Centrum Badań Wolności Religijnej – powiedział minister Przemysław Czarnek podczas konferencji. 

Jak podkreślał szef MEiN, edukacja to dla osób z Afryki szansa na lepszą przyszłość. Zdobytą wiedzą studenci i doktoranci będą dzielili się w swoich krajach.  

– Cieszę się bardzo z tych 16 doktorów, bo oni, pobierając naukę tutaj, wracają do swoich krajów i tam na miejscu służą swoją wiedzą. Tego serdecznie gratuluję – podkreślił minister.

Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki i Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie od roku akademickiego 2015/2016 studenci z Afryki mogą studiować w Polsce. Przez ten czas studia na UKSW podjęło już 46 studentów. Tytuł magistra uzyskało 10 osób, licencjat obroniło 23, a studia doktoranckie zakończyło już 16. 

– Chcemy angażować w edukację na najwyższym poziomie tych, którzy chcą się w Polsce edukować, a taką edukację gwarantuje Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – dodał Minister Edukacji i Nauki. 

Rektor UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski zaznaczył, że uczelnia od wielu lat włącza się w globalny proces kształcenia i wspierania studentów z Afryki. Jednym z etapów tego procesu jest dzisiejsza obrona prac doktorantów z Kamerunu: – Dzisiaj finalizowaliśmy pewien proces edukacyjny związany z kształceniem studentów, doktorantów z Afryki – wyjaśnił. 

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}